Reklama

OLX ukryje numery telefonów sprzedawców przed niezalogowanymi użytkownikami

regulamin olx

OLX postanowił bardziej zadbać o bezpieczeństwo w serwisie i już niedługo ukryje numery sprzedających przed niezalogowany użytkownikami.

Ogłoszenia bez widocznych numerów telefonów na OLX, ale tylko dla tych niezalogowanych

Do tej pory do bezpośredniego kupowania na OLX właściwie nie trzeba było zakładać konta. Numer telefonu ogłoszeniodawcy był widoczny dla każdego, można było go skopiować i bezproblemowo skontaktować się w sprawie kupna. Już niedługo jednak OLX ukróci takie działania, bowiem od 14 maja ukryje numery telefonów sprzedawców.

Czytaj też: Samsung Galaxy Z Fold 2 5G do zgarnięcia taniej o ponad 2 tysiące złotych!

Serwis poinformował już o tym swoich użytkowników wysyłając maile dotyczące zmian. By zobaczyć numer telefonu trzeba będzie zalogować się w serwisie, ale co ciekawe, dotyczyć to będzie jedynie części ogłoszeń. Działanie OLX ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa udostępnianych w serwisie danych i utrudnić działalność oszustów, którzy kontaktują się poza serwisem.

Takie działanie nie jest nieuzasadnione, gdyż w ostatnich miesiącach ilość oszustw wymierzonych w użytkowników OLX znacznie się zwiększyła. Przestępcy udają, że chcą zakupić dany przedmiot i wysyłają fałszywe linki do transakcji, które mają jedynie na celu wyłudzić pieniądze lub dane do kont bankowych.

Czytaj też: Reklama Signal uświadamia, ile danych zbiera od nas Facebook

Serwis podkreśla również, że przy wystawianiu ogłoszeń nie ma konieczności publicznego podawania numeru telefonu. Kupujący wówczas skorzysta po prostu z wewnętrznego komunikatora OLX.