Reklama

OnePlus pogłębi swoją integrację z Oppo

Test One Plus Nord CE 5G
Test One Plus Nord CE 5G

OnePlus, pomimo deklarowanej niezależności, jest członkiem tej samej grupy kapitałowej co Oppo. Widać to było już na podstawie wypuszczanych, niemal identycznych, smartfonów czy wspólnej aplikacji do obsługi akcesoriów. Dlatego ogłoszenie pogłębienia integracji obu marek nikogo nie dziwi.

OnePlus i Oppo jeszcze bliżej

Czytaj też: Wiadomości Google z pełnym szyfrowaniem dla każdego

Obecny dyrektor generalny OnePlus, Pete Lau, jest jednocześnie odpowiedzialny za nadzorowanie strategii produktowej zarówno w OnePlus jak i w Oppo. Doszło nawet do połączenia niektórych zespołów obu firm w celu usprawnienia działalności. Po kilku miesiącach szefostwo widząc pozytywne skutki swojego działania podjęło decyzję, by nadal iść w tym kierunku.

Jestem przekonany, że ta zmiana będzie korzystna dla naszej społeczności i naszych użytkowników. Dzięki tej głębszej integracji z Oppo będziemy mieć pod ręką więcej zasobów, aby tworzyć dla Was jeszcze lepsze produkty. Pozwoli nam to również być bardziej wydajnym, na przykład dostarczając szybsze i bardziej stabilne aktualizacje oprogramowania dla użytkowników OnePlus

– mówi Lau.

Czytaj też: Test OnePlus Nord CE 5G – nowy król średniej półki, czy wręcz przeciwnie?

Lau zapewnia również, że OnePlus nadal będzie działał niezależnie, by dostarczyć nam jak najlepsze produkty oparte na zebranym doświadczeniu. Niezależność będzie widoczna w kontakcie z obsługą czy w organizowanych wydarzeniach premierowych. Szybsze dostarczanie aktualizacji z pewnością spodoba się wszystkim posiadaczom smartfonów OnePlus. Co jeszcze przyniesie ta bliższa współpraca? Zapewne wiele dobrego, a przynajmniej tego możemy oczekiwać po takich zapewnieniach.