Sprzęt Apple znacząco zmieni się, jako że firma porzuciła rozwiązania Intela na rzecz swoich własnych. Wybrała więc drogę wyzwań, ale najwyraźniej radzi sobie z nimi, co pokazuje opatentowany podsystem pamięci Apple.
Opatentowany podsystem pamięci Apple
Apple postawiło na własne układy SoC o nazwie Apple Silicon, które łączą na jednym laminacie zarówno procesor ARM, jak i niestandardowy procesor graficzny. Tak jak w procesorach APU, oba rdzenie mają więc dostęp do tego samego pokładu pamięci operacyjnej, co bezpośrednio oddziałuje na dostępną dla nich przepustowość. Apple jednak obeszło to wyzwanie.
Czytaj też: Google Cloud for Business – poznaj tajemnice Google
Czytaj też: ASRock Jupiter X300 to bardzo mały komputer
Czytaj też: Składany iPhone z wieloma kamerami do panoram. Intrygujący patent z masą kamer
Apple znalazło rozwiązanie problemu polegającego na tym, że zarówno procesor, jak i GPU mają dostęp do tej samej puli pamięci, dzięki czemu pozbyło się tak zwanego „wąskiego gardła”. Wszystko rozbija się o projekt połączenia.
Czytaj też: AeroCool prezentuje chłodzenie Cylon 3H
Czytaj też: Samsung QLED i oświetlenie Philips Hue w nowej promocji
Czytaj też: Gigabyte prezentuje kartę Radeon RX 6900 XT AORUS MASTER
Jak głosi Apple Patent opisany już w 2016 roku, ale ujawniony dopiero teraz:
Przy dwóch typach pamięci DRAM tworzących system pamięci, z których jeden może być zoptymalizowany pod kątem przepustowości, a drugi może być zoptymalizowany pod kątem pojemności. W niektórych przykładach można osiągnąć zarówno cele związane ze zwiększeniem przepustowości, jak i zwiększeniem pojemności.