Reklama

Składany iPhone z wieloma kamerami do panoram. Intrygujący patent z masą kamer

składany iphone

Czy składany iPhone istnieje? Zdaje się, że prace trwają, a Apple ma pomysły na wykorzystanie składającego się modelu.

Moda na składane smartfony powoli podbija serca kolejnych posiadaczy smartfonów. Jeszcze nie są one standardem, ale kto wie co się stanie jak Apple wejdzie na ten rynek?

Czytaj też: Google Cloud for Business – poznaj tajemnice Google
Czytaj też: Samsung QLED i oświetlenie Philips Hue w nowej promocji
Czytaj też: Gigabyte prezentuje kartę Radeon RX 6900 XT AORUS MASTER

Składany iPhone rozwinie składaki?

W końcu niedawno okazało się, że sieć 5G zaczęła się rozwijać w szaleńczym tempie po tym jak Apple wypuściło iPhone 12 z obsługą 5G. Apple Watch mimo tego, że był spóźniony – jest liderem rynku. To może i historia powtórzy się przy okazji składanego iPhone’a?

Czytaj też: 1800-watowy elektryczny rower FREY Beast, to bestia nie tylko z nazwy
Czytaj też: Elektryczny pojazd ziemnowodny Green Scout podbije każdy teren
Czytaj też: AeroCool prezentuje chłodzenie Cylon 3H

Apple raczej nie wypuści „po prostu” składanego modelu i będzie chciało go sprzedać dodatkowymi rozwiązaniami, których zabraknie u konkurencji. Jeden z patentów wskazuje na to, że składany iPhone może posiadać kilka kamer, które po lekkim złożeniu iPhone’a umożliwią robienie o wiele lepszych zdjęć panoramicznych, niż te, które teraz są łączone cyfrowo.

Co ciekawe, patent na wiele kamer do zdjęć panoramicznych odnosi się też do iPada, Apple Watcha czy MacBook. O ile złożenie MacBooka to nie problem, a opaska Apple Watch już jest odpowiednio zagięta i można by montować tam kamery to chyba jednak mało kto pomyślał, że przecież iPad też może być składany!