Reklama

Opatentowany podsystem pamięci Apple eliminuje poważny problem

Opatentowany podsystem pamięci Apple, podsystem pamięci Apple

Sprzęt Apple znacząco zmieni się, jako że firma porzuciła rozwiązania Intela na rzecz swoich własnych. Wybrała więc drogę wyzwań, ale najwyraźniej radzi sobie z nimi, co pokazuje opatentowany podsystem pamięci Apple.

Opatentowany podsystem pamięci Apple

Apple postawiło na własne układy SoC o nazwie Apple Silicon, które łączą na jednym laminacie zarówno procesor ARM, jak i niestandardowy procesor graficzny. Tak jak w procesorach APU, oba rdzenie mają więc dostęp do tego samego pokładu pamięci operacyjnej, co bezpośrednio oddziałuje na dostępną dla nich przepustowość. Apple jednak obeszło to wyzwanie.

Czytaj też: Google Cloud for Business – poznaj tajemnice Google
Czytaj też: ASRock Jupiter X300 to bardzo mały komputer
Czytaj też: Składany iPhone z wieloma kamerami do panoram. Intrygujący patent z masą kamer

Apple znalazło rozwiązanie problemu polegającego na tym, że zarówno procesor, jak i GPU mają dostęp do tej samej puli pamięci, dzięki czemu pozbyło się tak zwanego “wąskiego gardła”. Wszystko rozbija się o projekt połączenia.

Czytaj też: AeroCool prezentuje chłodzenie Cylon 3H
Czytaj też: Samsung QLED i oświetlenie Philips Hue w nowej promocji
Czytaj też:
Gigabyte prezentuje kartę Radeon RX 6900 XT AORUS MASTER

Jak głosi Apple Patent opisany już w 2016 roku, ale ujawniony dopiero teraz:

Przy dwóch typach pamięci DRAM tworzących system pamięci, z których jeden może być zoptymalizowany pod kątem przepustowości, a drugi może być zoptymalizowany pod kątem pojemności. W niektórych przykładach można osiągnąć zarówno cele związane ze zwiększeniem przepustowości, jak i zwiększeniem pojemności.