WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Opel Mokka 2021 już oficjalnie, a zmian cała masa

Opel Mokka 2021 już oficjalnie, a zmian cała masa

Opel ujawnił właśnie model Mokka 2021, który trafi do sprzedaży w Europie późnym latem z priorytetem narzuconym na wersję w pełni elektryczną. Z czasem dostaniemy z kolei informacje o wydaniach spalinowych.

Nowy Opel Mokka mógłby nazywać się zupełnie inaczej, bo niewiele wspólnego ma z modelem Mokka X i w grę nie wchodzi tylko usunięcie „X” z nazwy. Nowa generacja Mokka straciła z ogólnej wagi 120 kilogramów za sprawą przejścia na platformę Common Modular Platform. To pociągnęło za sobą również same rozmiary (via Motor1).

Teraz Mokka jest o 12,5 krótsza, mierząc 4,15 metra, ale jednocześnie szersza o centymetr i z większym o 2 mm rozstawem osi. Dzięki temu ten model będzie jeszcze łatwiejszy do prowadzenia i parkowania w miejskich, często ciasnych warunkach. Na szczęście Mokka ciągle oferuje solidną, bo 350-litrową ładowność (via Motor1).

W przypadku wariantu elektrycznego sztywność skrętna wzrosła o 30 procent dzięki nisko zamontowanemu akumulatorowi. Wydanie BEV Mokki korzysta z silnika elektrycznego o mocy 136 koni mechanicznych i 260 Nm momentu obrotowego, co wystarcza na rozwinięcie elektronicznie ograniczonej maksymalnej prędkości rzędu 150 km/h. Zasięg? Według WLTP do 322 km za sprawą 50 kWh akumulatora, którego naładowanie do 80% zajmie pół godziny, dzięki ładowarce 100 kWh DC.

Czytaj też: Do setki w nieco powyżej sekundy. Oto symulacja przyspieszenia Roadstera Tesli

Opel Mokka 2021 przyjął również zupełnie nowy wygląd wewnątrz i na zewnątrz. Ten crossover segmentu B stoi na 18-calowych felgach ze stopów lekkich, posiada znacznie więcej ostrych krawędzi na zewnątrz, w środku jest jeszcze bardziej zaawansowany technologicznie. Jest też standardowo wyposażony w światła LED.

Opel będzie sprzedawał nową Mokkę z dodatkami, a w tym 180-stopniową panoramiczną kamerą wsteczną i zaawansowanym tempomatem z funkcją stop&go. Bardziej zaawansowane wersje mają 12-calowy cyfrowy zestaw wskaźników w połączeniu z 10-calowym ekranem dotykowym na środku deski rozdzielczej.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News