Reklama
aplikuj.pl

Opóźnienie Wiedźmin 3 Dziki Gon na PS5! CD Projekt RED określił nowy termin wydania

wiedźmin 3

Wiedźmin 3 Dziki Gon w wersji przeznaczonej na PlayStation 5 oraz Xbox Series nie pojawi się w wyznaczonym wcześniej terminie. Twórcy określili jednak nowy kwartał, w którym możemy spodziewać się gry.

Wiedźmin 3 Dziki Gon na PS5 i Xbox Series

Do niedawna Wiedźmin 3 Dziki Gon w wersji na PlayStation 5 oraz Xbox Series X oraz Xbox Series S powstawał w studiu, które stworzyło wersję na Nintendo Switch. Teraz jednak projekt nie mógł zostać tam ukończony, ponieważ prace trwały w oddziale Saber Interactive, który swój oddział miał w Petersburgu.

Czytaj też: PS4 znowu porzucone! Test Drive Unlimited Solar Crown się zmienia

CD Projekt RED potępiło (jak i wiele innych studiów deweloperskich) atak Rosji na Ukrainę i w związku z tym zerwało kontrakt, odbierając projekt Rosjanom. Wiedźmin 3 Dziki Gon na PS5 i Xbox Series wrócił do Polski, ale pewne było, że nie uda się dotrzymać terminu wyznaczonego na drugi kwartał 2022 roku.

Przez kilka tygodni gra pozostawała bez daty premiery, ale CD Projekt RED w końcu oceniło postępy w produkcji i określiło, kiedy będzie w stanie własnoręcznie dokończyć tytuł.

Czytaj też: Karcianka w The Elder Scrolls Online jak Gwint w Wiedźmin 3?

Nowy termin wydania Wiedźmin 3 Dziki Gon na PS5 i Xbox Series X oraz Xbox Series S to czwarty kwartał 2022 roku.

Zawartość Wiedźmin 3 Dziki Gon na aktualnej generacji

Co znajdziemy w nowej wersji Wiedźmin 3 Dziki Gon? Tytuł ma oczywiście oferować lepszą grafikę, ale żadnych konkretów w tej kwestii nie dostaliśmy. Nie ma zatem pewności, czy będzie, to po prostu wyższa rozdzielczość i płynność czy może doczekamy się też ulepszeń tekstur. Plotki mówią o wielu ulepszeniach graficznych.

Pewnym za to jest, że osoby, które kupią Wiedźmin 3 Dziki Gon na PS5 i Xbox Series otrzymają podstawową wersję gry, dodatek Serca z kamienia, dodatek Krew i Wino, masę małych, darmowych DLC oraz zupełnie nowe dodatki, nawiązujące do serialu Wiedźmin, produkcji Netflixa.