Reklama
aplikuj.pl

[Aktualizacja] Orange potwierdza ofertę Flex dla studentów za złotówkę

Orange

Rzecznik prasowy Orange zapowiada specjalną ofertę Orange Flex dla studentów. Z symbolicznym abonamentem i dużym pakietem danych.

Aktualizacja

Orange oficjalnie potwierdza specjalną wersję oferty Flex dla studentów, uczniów, rodziców oraz nauczycieli.

Sprawę skomentował prezes Orange Polska, Jean Francois Fallacher:

Rozumiemy, że w tym trudnym czasie dostęp do internetu jest niezbędny, szczególnie w przypadku uczniów, studentów i nauczycieli, którzy rozpoczęli w pełni zdalną naukę. Dlatego przez dwa miesiące będą mogli korzystać z nawet 200 GB internetu za symboliczną złotówkę miesięcznie. W ten sposób chcemy wesprzeć równy dostęp do edukacji i wysiłki państwa związane z organizacją życia publicznego w czasie zagrożenia koronawirusem.

Oferta będzie kosztować 1 zł miesięcznie (maksymalnie przez dwa miesiące) i będzie w niej dostępny pakiet 100 GB. Łącznie 200 GB przez dwa miesiące. Będzie można z niej skorzystać za kilka dni. Orange obecnie pracuje nad mechanizmem weryfikacji osób uprawnionych do skorzystania z promocji.

Apel ministra o pomoc dla studentów

Operatorzy zostali w ostatnich dniach wywołani do tablicy przez ministra Jarosława Gowina. Szer resortu Nauki i Szkolnictwa Wyższego zaapelował do nich o udostępnienie bezpłatnego Internetu dla uczniów i studentów.

Zobacz też: Orange Flex z abonamentem za złotówkę

Orange pierwszy z konkretami

Orange jako pierwszy podał konkretne informacje na temat nowej oferty. Jak napisał na Twitterze rzecznik prasowy operatora, siec pracuje nad specjalnym abonamentem w Orange Flex.

Abonament przez dwa miesiąca ma kosztować złotówkę, a do wykorzystania będzie pakiet nawet 200 GB.

Orange powinien się zabezpieczyć

Sieci operatorów nie są z gumy, więc dobrze byłoby, gdyby Orange zabezpieczył się przed ew. nadużyciami. Oferta powinna być dostępna tylko po przesłaniu np. zdjęcia legitymacji szkolnej i pozbawiona wbudowanych pakietów, które np. nie pobierają danych za oglądanie serwisów z filmami. W przeciwnym wypadku ludzie mogą rzucić się na tanią ofertę z dużym pakietem danych, a faktycznie potrzebujący studenci zostaną z zapchaną siecią.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News