Reklama

Ile klientów ma Orange Flex? Prawie 1/3 z nich wybiera eSIM

Orange nie informuje jak na razie ilu klientów korzysta z oferty Flex. Wiemy jednak, że połowa z nich to zupełnie nowej numery, a sama aplikacja została pobrana 280 tys. razy. Zbiera też wysokie wyniki wśród klientów.

Jeden z partnerów technicznych Orange opublikował na TMForum.org ciekawe informacje na temat aplikacji Orange Flex.

Zobacz też: Orange Flex z pakietem dla uczniów i nauczycieli. Ale na razie nie dla każdego

Do lutego 2020 roku aplikacja Orange Flex została pobrana 280 tys. razy. Wiemy też, że w tygodniowych interwałach liczba aktywacji numerów w stosunku do pobrań wynosi 30%. Ze względu jednak na sposób pomiarów ciężko jest oszacować rzeczywistą liczbę klientów.

Warto też zauważyć wysoką ocenę aplikacji w sklepach mobilnych. W AppStore Apple’a to 4,7/5, czyli ocena wyższa niż np. w przypadku Netflixa.

Zobacz też: Orange Flex z abonamentem za złotówkę

Wiemy za to, że 27% klientów Orange Flex korzysta z karty eSIM. Co ciekawe, czas aktywacji wirtualnej karty SIM to tylko dwie minuty. Po tym czasie użytkownicy mogą już w pełni korzystać z usług.

50% klientów Flexa to osoby zupełnie nowe. Przenoszące numer z innej sieci lub wybierający nową aktywację. Druga połowa to dotychczasowi klienci Orange, którzy przeszli do nowej marki.

Uruchomienie Flexa trwało długo. Oferta zadebiutowała w maju 2019 roku, a decyzję o jej uruchomieniu podjęto w 2017 roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News