Reklama
aplikuj.pl

Orange jest… zielone? Firma stawia na odnawialne źródła energii

orange, wiatraki

Orange pochwaliło się planami dotyczącymi ekologii. Pomarańczowi idą w zielone.

„A little węgiel never kill nobody?” Orange nie chce się do tego przykładać i stawia na odnawialne źródła energii. Firma przyznaje się do emisji CO2 i szuka rozwiązania.

Czytaj też: Orange ma najlepszą sieć w Polsce. W zleconym przez siebie badaniu
Czytaj też: Dużo Internetu w Plusie na kartę
Czytaj też: Darmowe gigabajty od T-Mobile przez weekend

Orange szczerze o sobie

W każdym roku Grupa Orange emituje na świecie 1,5 mln ton CO2. Z tego na Orange Polska przypada jedna trzecia. Firma uważa, że to prosta konsekwencja polskiej struktury produkcji energii, która opiera się na węglu, którego spalanie emituje ogromne ilości gazów cieplarnianych.

Aby temu zaradzić – wprowadzane są zmiany. Pierwszy krok to budowa dwóch, całkiem nowych farm wiatrowych, które powstają na potrzeby Orange Polska w okolicach Poznania. Prace nad inwestycją rozpoczną się 1 stycznia 2021 roku i dostarczy ona 50 GWh rocznie. To prawie 10% rocznego zapotrzebowania firmy na energię. Dzięki tej inwestycji polski rynek OZE wzbogaci się o nowe źródła odnawialne, polepszając bilans energetyczny. Dla Orange to znaczący krok na drodze do osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2040, czyli dziesięć lat wcześniej niż rekomendacje Unii Europejskiej.

Czytaj też: Wyniki Play rosną. Przychody najwyższe od końcówki 2018 roku
Czytaj też: Z sieci 5G korzysta już ponad 9 mln Koreańczyków
Czytaj też: Podpalał maszty sieci komórkowej. Foliarz w rękach Policji

Gdzie trafi energia?

Zielona energia będzie dostarczana z wybudowanych na potrzeby Orange Polska turbin wiatrowych do blisko 18 tys. punktów na terenie całego kraju. Chodzi o serwerownie, stacje bazowe telefonii komórkowej, szaf dostępowych, czy biur oraz punktów obsługi klienta. Współpraca z firmą Enefit rozpocznie się z początkiem 2021 roku w ramach modelu opartego na rozliczeniach bilansujących. Firma dostarczy Orange łącznie 510 GWh energii rocznie, pozyskanych z rynku energii oraz źródeł odnawialnych, pokrywając tym samym całe zapotrzebowanie energetyczne Orange Polska.