WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Orientacyjna data premiery Wolcen: Lords of Mayhem zbudowanego na CryEngine

Pojawiła się orientacyjna data premiery Wolcen: Lords of Mayhem. Produkcja w końcu może zadebiutować!

Człowiek może codziennie śledzić kilkanaście źródeł informacji o grach. Sprawdzać, co przygotowuje scena indie. Szukać w czeluściach Internetu najmniejszych twórców, aby pomóc naszym rodakom ze swoimi pierwszymi produkcjami. A i tak sie nagle okazuje, że pierwszy raz słyszysz o grze, która powstaje od 2015 roku. Poznajcie Wolcen: Lords of Mayhem.

Czytaj też: Pizza Hut szuka do pracy profesjonalnego gracza Call of Duty

Wolcen: Lords of Mayhem to produkcja, która uzbierała na siebie fundusze w 2015 roku za pośrednictwem Kickstartera. Autorzy potrzebowali 225 tysięcy dolarów na stworzenie gry, a ostatecznie zebrali 406 tysięcy dolarów. Gra wykorzystuje silnik CryEngine, dzięki czemu możemy mówić o jednej z najładniejszych produkcji hack’n’slash.

Gra niedawno otrzymała nowy zwiastun, a przy okazji – ogłoszono oficjalną datę premiery gry. Ale zaraz. Tytuł przecież już jest dostępny na Steam! Jest to jednak tylko mały kawałek gry, który jak sami możecie zobaczyć – ma oceny mieszane. Spowodowane jest to tym, że gra w czasie produkcji kilka razy zmieniła kluczowe założenia, co nie spodobało się wszystkim, a do tego powstaje zbyt długo.

Twórcy startując na Kickstarterze informowali już, że gra jest w produkcji już pięć lat. Wolcen powstaje zatem osiem lat i dopiero teraz poznaliśmy orientacyjną datę wydania. W produkcję opartą o CryEngine zagramy w pierwszym kwartale 2020 roku.

Czytaj też: Polskie Blair Witch to świetna gra, ale ma problemy z płynnością

Źródło: wccftech.com