Reklama

Kolejne oskarżenia wobec Facebooka. Robi się coraz poważniej

facebook tryb ciemny, facebook, apple

Kolejne oskarżenia wobec Facebooka zostały wytoczone przez Amerykańską Komisję Handlu. Sytuacja jest coraz poważniejsza, bo może się to skończyć rozbiciem na mniejsze podmioty.

Amerykańska Komisja Handlu wytacza kolejne oskarżenia wobec Facebooka

Po długim śledztwie dotyczącym monopolistycznych praktyk Facebooka Amerykańska Komisja Handlu pozwała sieć społecznościową w imieniu 46 amerykańskich stanów. Pod lupę wzięto wszystkie praktyki sieci od 2012 roku, a przede wszystkim przejmowanie aplikacji, które konkurowały z produktami Facebooka. Przykładem jest Instagram czy WhatsApp. Kolejne oskarżenia dotyczą stawianych wobec twórców oprogramowania surowych wymagań i warunków ustalanych dla reklamodawców.

Czytaj też: EKOmaty w Żabce – nagrody za zwrot pustych butelek
Czytaj też:
Jeden z największych Paczkomatów w Polsce zniknie z Wrocławia
Czytaj też: Nowa kampania Huawei AppGallery – TIDAL i 4 inne aplikacje w roli głównej

Sprawa jest poważna, bo jeśli Federalnej Komisji Handlu (FTC) uda się wygrać sprawę może się to skończyć na rozbiciu Facebook Inc. na mniejsze podmioty. Wszystko po to, by uniemożliwić monopolizowanie rynku, choć na kupno Instagrama czy WhatsAppa FTC samo wyraziło zgodę. Jednocześnie jednak chcą, żeby na rynku panowała zdrowa konkurencja, a a użytkownicy mieli prawo wyboru.