Reklama
aplikuj.pl

Ostatni wyprodukowany Porsche 911 Speedster zawalczy z koronawirusem

Porsche 911 Speedster, ostatni 911 Speedster, Porsche Speedster koronawirus, licytacja ostatniego Speedstera

Porsche ogłosiło dzisiaj, że ostatnia wyprodukowana właśnie 911 poprzedniej generacji trafi na aukcje później w tym miesiącu, aby wspomóc walkę z koronawirusem.

Uzyskaną kwotę firma przekaże na fundusz United Way Worldwide’s COVID-19 Community Response and Recovery. Tym wyjątkowym, bo ostatnim modelem 911 911. generacji jest Speedster w srebrnym wydaniu, który jednak nie jest taki specjalny wyłącznie przez kolejkę na linii montażowej. Porsche już się o to postarało.

Zwycięzca licytacji dostanie otrzyma swojego Speedstera wypełnionego bo brzegi gadżetami, co sprowadza się np. do chronografu 911 Speedster Heritage Design. Dodatkowo wraz z jednym szczęśliwym gościem, otrzyma również odbycia zakulisowej wycieczki do siedziby głównej Porsche AG Weissach z wizytą na torze testowym.

Dostawa tego Speedstera odbędzie się na specjalnym wydarzeniu w USA z udziałem prezesa i dyrektora generalnego Porsche Cars North America. Jeśli z kolei o specyfikację mowa, ten ostatni 911 Speedster jest jednym z 1948 egzemplarzy, które Porsche chciało wyprodukować, aby uhonorować 70 lat sportowych samochodów Porsche.

Czytaj też: Tesla przyspieszyła swoje samochody aktualizacją

Napędza go wolnossący 4-litrowy silnik boxer o mocy 502 koni mechanicznych, który zapewnia moc przez sześciobiegową manualną skrzynię biegów. Speedster wyposażony jest w pakiet Heritage Design i srebrną farbę metaliczną GT.

Aukcja odbędzie się na RM Sotheby’s online, a licytacja będzie otwarta przez tydzień. Rozpoczyna się z kolei w środę 15 kwietnia o godz. 11.00, a kończy w środę, 22 kwietnia o godz. 13.00.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News