Reklama
aplikuj.pl

Warty fortunę zegarek z silnikiem W16 Bugatti

zegarek z silnikiem, Bugatti W16 zegarek, zegarek Bugatti, zegarek Bugatti W16, W16 w zegarku, silnik w zegarku

Jeśli w Waszym garażu czeka na Bugatti, to obok tego zegarka o wartości 280 tysięcy dolców nie możecie przejść obojętnie. To praktycznie hołd dla marki, a dokładniej mówiąc, jej fenomenalnego silnika W16.

Mowa dokładnie o zegarku Jacob & Co. Bugatti Chiron Tourbillon, w którego sercu pracuje niewielka, ruchoma replika wspomnianego silnika. Ta W16 nie zapewnia jednak mocy 1500 koni mechanicznych, a zapas energii na 60 godzin działania zegarka.

Miniaturowy silnik został umieszczony pod masywnym szafirowym kryształem i zawieszony w czterech „amortyzatorach”, a najlepsze w nim jest to, że faktycznie się porusza. Kręcąc koronką nie tylko nakręcamy mechanizm, ale też wprawiam maleńkie tłoki i wał korbowy w ruch. Nie zabrakło też “paliwowej rezerwy”, która symbolizuje tutaj po prostu zapas energii.

Czytaj też: Za zegarek HM10 Bulldog dalibyście się pokroić

Arcydzieło stworzone w ramach współpracy Jacob & Co. i Bugatti obejmuje 578 elementów wewnętrznych, które opracowywano i dopasowywano przez ponad rok. Skomplikowany silnik mieści się w lekkiej kopercie z tytanu, która mierzy 54 x 44 milimetry. Jest z kolei osadzona na gumowym pasku z tytanową klamrą.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News