Reklama
aplikuj.pl

Ostrzeżenie ONZ: w 2021 roku ludzkość czeka poważny kryzys

susza, susza Polska

2020 jest wyjątkowo… nieprzyjazny. Wygląda jednak na to, że nie jest to przypadłość tego konkretnego roku, ponieważ przedstawiciele Organizacji Narodów Zjednoczonych już teraz ostrzegają przed problemami czyhającymi na nas w 2021.

Pandemia koronawirusa spowodowała zatrzymanie gospodarek całego świata, co w kolejnych miesiącach przyniesie swoje konsekwencje. Szef Światowego Programu Żywnościowego, David Beasley, sądzi, iż potrzeba około 10 mld dolarów, aby nakarmić niedożywione dzieci na Ziemi. Kolejnych 5 mld dolarów potrzeba do zapobiegania globalnej klęsce głodu.

Czytaj też: Afryka zostanie podzielona na dwie części. Kiedy się to stanie?
Czytaj też: U mieszkańców Afryki wykryto tajemnicze fragmenty DNA
Czytaj też: Jaki jest stosunek ilości CO2 emitowanego przez Brytyjczyków i mieszkańców Afryki?

Liczba mieszkańców Ziemi stojących w obliczu głodu zbliża się do 270 milionów. Tendencja jest rosnąca, a na drodze do klęski znajduje się ok. 30-40 krajów – o ile nie uda się zorganizować odpowiedniego wsparcia.

Ostrzeżenie ONZ dotyczy niemal 40 krajów, które stoją w obliczu klęski głodu

Jemen, Południowy Sudan, północno-wschodnia Nigeria i Burkina Faso to obszary, na których sytuacja jest szczególnie niebezpieczna. Jest to efekt nie tylko trwającej pandemii, ale również m.in. lat konfliktów militarnych.

Czytaj też: Jak zmieniła się Afryka od 1960 roku?
Czytaj też: Ogromny zakwit glonów ogranicza życie od Karaibów po Afrykę
Czytaj też: Afrykańską sawannę czeka fatalna przyszłość

Z kolei Afganistan, Kamerun, Republika Środkowoafrykańska, Kongo, Etiopia, Haiti, Liban, Mali, Mozambik, Niger, Sierra Leone, Somali, Sudan, Syria, Wenezuela, Zimbabwe to obszary o niższym, choć wciąż stosunkowo wysokim priorytecie.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News