Outlook pozwoli reagować na wiadomości. Tylko po co?

Microsoft wyszedł z założenia, że tak jak na portalach społecznościowych, również na e-maile chcemy reagować. Taka opcja pojawiła się Outlooku, choć nie tylko nikt o nią nie prosił, ale również jej nie potrzebował.

Outlook – reakcje na wiadomości

Od jakiegoś czasu na wiadomości e-mail na Outlooku możemy dodawać “kciuk w górę” w formie reakcji. Teraz Microsoft dalej w to brnie wychodząc z założenia, że użytkownikom taka funkcja jest potrzebna. W marcu do Outlooka ma trafić możliwość dodawania reakcji śmiechu, podziękowania, świętowania, smutku i serca. Doskonale znamy to z komunikatorów, gdzie takie reakcje przydają się w kontaktach ze znajomymi.

Czytaj też: Instagram – nowa funkcja pozwoli na odzyskanie usuniętych zdjęć
Czytaj też: Walentynkowa promocja OPPO – smartfony i smartwatche w okazyjnych cenach
Czytaj też: Powstał generator obostrzeń covidowych

Jednak obecnie raczej nie piszemy maili z przyjaciółmi czy z rodziną, a ze współpracownikami lub przełożonymi. Patrząc na to reakcje na Outlooku wydają się być kompletnie bezsensowne i niepotrzebne. Dodatkowo można się trochę ośmieszyć, gdy przypadkowo naciśniemy np. reakcję śmiechu na maila od szefa. Ale cóż, możemy uważać to za nietrafiony pomysł, jednak czy tego chcemy czy nie i tak w marcu ta opcja trafi w nasze ręce.