Reklama
aplikuj.pl

Twórcy Overwatch 2 zdradzili czego oczekują od graczy konsolowych

overwatch 2

Rusza następna beta Overwatch 2. Teraz do zabawy będą mogli przystąpić gracze konsolowi, a Blizzard zamierza dokładnie przyglądać się ich rozgrywce i tego, jak zachowuje się silnik gry.

Cele techniczne bety Overwatch 2

Blizzarda bardzo cieszy, że do kolejnej serii testów dołączą gracze korzystający z konsol Xbox i PlayStation. Uczestnicy bety będą mieli okazję zapoznać się z Królową Junkertown, mapą Rio i mnóstwem zmian balansu. Opinie graczy są integralną częścią beta-testów i kierują uwagę deweloperów na obszary, które domagają się zmian.

Czytaj też: Chernobylite z kolejną dużą aktualizacją. Jest wiadomość dla konsolowców

W tej becie gracze korzystający z konsol Xbox i PlayStation będą mogli po raz pierwszy rzucić się w wir zabawy w Overwatch 2. Na co Blizzard będzie zwracał uwagę w rozgrywce konsolowców?

Chcemy przetestować serwery gry, znacząco zwiększając liczbę obecnych na nich graczy. Pomoże nam to ocenić możliwe obciążenie i wydajność serwerów, gdy będziemy po raz pierwszy przeprowadzać w Overwatch 2 masowe testy na wielu platformach.

Blizzard zamierza wypatrywać błędów i problemów z wydajnością, aby naprawić je i zapewnić graczom jak najlepsze doświadczenie podczas tej edycji bety, a także później, gdy Overwatch 2 zadebiutuje.

Cele związane z projektem i balansem Overwatch 2

Pomiędzy betami Blizzard wprowadził kilka zmian, które będą miały wpływ na dostępną rozgrywkę. Przykładowo, pasywna premia do szybkości u bohaterów natarcia zastąpiona została nową zdolnością pasywną, która pozwala im zachować do 30% ładunku superzdolności, gdy zmieniają postać na innego bohatera natarcia. Deweloperzy będą uważnie przyglądać się naszej grze we wszystkich rolach.

Czytaj też: GeForce NOW z Genshin Impact i polskim symulatorem

Obecnie członkowie zespołu wymyślają, projektują i testują nowe zdolności, które trafią do istniejących bohaterów wsparcia. Jeszcze w trakcie tej bety zobaczycie między innymi znaczące zmiany balansu Moiry.

W ostatnich tygodniach wprowadzono również zmiany w Przepychance. Po przeanalizowaniu komentarzy graczy postanowiono zwiększyć zapas czasu o 2 minuty. W ten sposób rozgrywka wydłuży się z 8 do 10 minut, dając obu drużynom nieco więcej czasu na walkę o TS-1.