Reklama
aplikuj.pl

Overwatch 2 z karnetem sezonowym na wzór Fortnite

overwatch 2

Blizzard podsumował wszystkie informacje dotyczące Overwatch 2, które zostały niedawno opublikowane. Niektóre kwestie wyjaśniono raz jeszcze, przybliżając nam, to jak będzie wyglądała gra.

Jaki będzie Overwatch 2?

Co nas wkrótce czeka w Overwatch 2? Jeśli jeszcze nie słyszeliście – produkcja będzie bezpłatna. Co jeszcze powinniście wiedzieć?

Czytaj też: Deweloperzy Stalker 2 pokazują intro gry i bronią Europy

Overwatch 2 ukaże się 4 października jako gra z darmowym dostępem. Co to oznacza? Overwatch 2 będzie regularnie otrzymywać sezonowe aktualizacje, a do tego dostępny będzie również Karnet Bojowy, dzięki któremu odblokujecie nową zawartość, obejmującą nowych bohaterów, tryby gry, mapy, elementy ozdobne i nie tylko.

Zawartość dwóch sezonów Overwatch 2

Blizzard ujawnił zawartość pierwszych sezonów Overwatch 2. Rusza one odpowiednio – 4 października i 6 grudnia.

W sezonie 1. będziemy mieli dla was Sojourn, Królową Junkertown, niezapowiedzianego bohatera wsparcia, nową rozgrywkę 5 na 5, przerobionych bohaterów, nowe mapy i więcej niespodzianek. Wprowadzamy także odmieniony tryb rywalizacji, który zapewni graczom więcej sposobów na poprawę umiejętności i zwiększenie satysfakcji z czynionych postępów. Dzięki przejściu na grę 5 na 5, gracze będą mieli większy wpływ na poszczególne mecze. Udostępnimy też dodatkowe systemy, które pomogą śledzić osobisty wkład w każdą rozgrywkę. Więcej informacji o zmianach trybu rywalizacji podamy już wkrótce!

Czytaj też: Czy planety w Starfield nie będą identyczne? Twórcy ujawniają, jak je tworzyli

Sezon 2. wprowadzi nowego tanka, mapę oraz zestaw wyjątkowych skórek. W 2023 r. rozwinięte zostaną wątki fabularne wraz z premierą trybu PvE oraz wprowadzeniem do gry nowych bohaterów, map i trybów.

Karnet Overwatch 2 jak Fortnite

Czyżby sukces Fortnite i tamtejszego karnetu bojowego zainspirował i Blizzarda?

Zmiana modelu na darmowy dostęp w przypadku Overwatch 2 to naturalny krok zarówno dla naszej gry, jak i graczy. Overwatch od samej premiery był grą społecznościową, a nasi gracze najwięcej frajdy czerpią podczas wspólnej zabawy. Darmowy dostęp eliminuje barierę wejścia, dzięki czemu każdy z dowolnego miejsca na świecie może wejść do gry wraz z przyjaciółmi lub znaleźć kogoś do wspólnej rozgrywki online. Wraz z przejściem na model darmowego dostępu, wprowadzamy progresję międzyplatformową, dzięki której wszyscy mogą bezproblemowo grać, robić postępy i mieć dostęp do odblokowanej przez siebie zawartości na wszystkich platformach, na których dostępna jest gra.

W Overwatch 2 nie będzie skrzynek z łupami. Zamiast nich, nasza unowocześniona gra-usługa zapewni graczom możliwość kształtowania swoich własnych przeżyć podczas rozgrywki. Będą mogli zdobyć pożądane przedmioty bezpośrednio poprzez Karnet Bojowy oraz za pośrednictwem zupełnie nowego i stale aktualizowanego sklepu w grze. Zespół Blizzarda będzie pracował nad nowymi, sezonowymi treściami, które będzie wam dostarczał co 9 tygodni, by w grze zawsze czekało coś nowego i ekscytującego.