Reklama
aplikuj.pl

Czy planety w Starfield nie będą identyczne? Twórcy ujawniają, jak je tworzyli

starfield

Starfield zaoferuje nam klasyczną przygodę w stylu Bethesdy, którą znamy z Fallouta i The Elder Scrolls. Tym razem jednak wyruszymy w kosmos, a to daje masę nowych możliwości. Na graczy czekać będą niezliczone przygody.

Planety w Starfield i data premiery innych gier

Dowiedzieliśmy się wielu nowych informacji na temat Starfield i… tego co dalej. Okazuje się bowiem, że w Bethesdzie jest już plan na najbliższe gry. Po Starfield otrzymamy The Elder Scrolls VI, a następnie przyjdzie Fallout 5. Biorąc pod uwagę tempo produkcji gier, można się spodziewać, że taki Fallout 5 zadebiutuje w okolicach 2030 roku. Chyba, że studio wykorzysta dodatkowe pieniądze z Microsoftu i postanowi powiększyć ekipę, pracując nad dwoma tytułami jednocześnie. Wtedy premiery Fallout 5 możemy się spodziewać w okolicach 2027 roku.

Czytaj też: Deweloperzy Stalker 2 pokazują intro gry i bronią Europy

Deweloperzy zostali także przepytani o to, czy przy ponad 1000 planetach nie wykorzystywali nader często proceduralne generowanych terenów? Stworzenie takiej liczby lokacji jest po prostu niemożliwe bez wspomagania się programami, które stworzą lokacje za nas, a my je potem co najwyżej ulepszymy. Okazuje się, że tak – Bethesda korzystała z takich rozwiązań. Firma uspokaja jednak, że w każdej ze swoich gier korzystała z proceduralnie generowanych lokacji i jest to coś normalnego w branży growej. Co ciekawe, masa lokacji ze Skyrima, to tak naprawdę dzieło komputera, a nie pracy ludzi.

Statki w Starfield i długość gry

Fantastyczne wieści płyną do nas jeśli chodzi o same statki kosmiczne w grze. Nie będziemy ich tylko projektować i latać, od czasu do czasu walcząc. Mechaniki z nimi związane są o wiele głębsze. Statkami będzie można dokować do większych statków czy kosmicznych baz. Pojawi się opcja przewożenia ładunków i kilka zadań, które będą z nimi bezpośrednio powiązane. Statki będziemy mogli również kraść, z załogą rozmawiać, towary szmuglować – a to tylko część tego, co nas czeka.

Czytaj też: Ruszają nakazy eksmisji w Fallout 76

Jeśli chodzi o długość Starfield, to główny wątek ma być trochę dłuższy. Graczom przejście tylko tych zadań powinno zająć około 30-40 godzin. Bethesda jednak wie, że wielu graczy gra w ich produkcje o wiele dłużej. Będzie zatem cała masa tajemnic, czy innych linii fabularnych, których przejście zajmie miesiące. Tytuł ponadto ma ułatwiać pracę moderom, jak tylko się da, a sama Bethesda zamierza wspierać grę tak długo, jak tylko gracze będą wracać.