Reklama
aplikuj.pl

Deweloperzy Stalker 2 pokazują intro gry i bronią Europy

stalker 2

GSC Game World zaprezentowali nowe materiały z produkcji Stalker 2. Poruszający materiał pokazuje realia pracy w Ukrainie zaatakowanej przez Rosję. Deweloperzy się jednak nie poddają – zarówno jeśli chodzi o tworzenie gry, jak i bronienie Europy.

Stalker 2 Heart of Chornobyl nie zadebiutuje w 2022

Oficjalnie wiemy już, że Stalker 2 nie pojawi się na rynku w 2022. Nikt jednak nie ma do deweloperów pretensji, ponieważ warunki, w których muszą pracować są przerażające. Jestem pełen podziwu, że mimo chorego ataku Rosji na Ukrainę, ekipa deweloperska jest w stanie dalej pracować nad tytułem. To, jak dziś wygląda praca w GSC Game World możecie zobaczyć na poniższym materiale wideo.

Czytaj też: Lista gier PlayStation Plus w Ameryce znowu inna. Co nas czeka w Europie?

Część deweloperów kontynuuje wyczekiwaną szczególnie w Europie Wschodniej produkcję, ale wielu z nich dołączyło do ukraińskiej armii, aby bronić kraju i całej Europy przed Rosją. Twórcy gry, która będzie w przyszłości dostępna w Xbox Game Pass (choć zastanawiam się, czy nie lepiej wesprzeć ekipę i zapłacić pełną cenę w dniu premiery…) proszą o wspieranie obrony poprzez wpłaty na platformie uruchomionej przez ekipę Wołodymyra Zełenskiego.

Intro Stalker 2 Heart of Chornobyl

Autorzy produkcji udostępnili również jeszcze jeden materiał wideo. Deweloperzy przygotowali dla nas intro gry, które będzie wprowadzało nas do świata Stalker 2 Heart of Chornobyl.

Poznaj sekrety zakazanej zony w Czarnobylu, gdzie czekają na ciebie zabójczy wrogowie, śmiertelne anomalie i potężne artefakty. Przebijając się przez Serce Czarnobyla poznasz też swoją historię. Z rozmysłem wybieraj drogę, ponieważ twoje działania wpływają na przyszłość całej ludzkości.

Czytaj też: Data bety Call of Duty Modern Warfare 2 wyciekła

Zakazana zona w Czarnobylu zmieniła się nie do poznania po drugiej eksplozji w 2006 roku. Przez mutantów, anomalie i walczące ze sobą strony w zonie żyje się bardzo ciężko. Bez względu na niebezpieczeństwa takie artefakty przyciągały wielu stalkerów, którzy, ryzykując życiem, zapuszczali się do zony z nadzieją na bogactwa lub może i odkrycie prawdy skrywającej się w Sercu Czarnobyla.

GSC Game World wyróżniają w swojej grze następujące elementy:

  • Niepowtarzalną rozgrywkę z pogranicza FPS, horroru i symulacji
  • Nieliniową fabułę i wiele ścieżek prowadzących do różnych zakończeń
  • Najdoskonalszą oprawę wizualną opracowaną z użyciem najnowszych technologii skanowania i fotogrametrii
  • Zaawansowaną sztuczną inteligencję wrogów, którzy sprawią trudności nawet najlepszym braczom
  • System symulacji życia „A-life 2.0”, który w zupełnie nowy sposób tchnie życie do świata gry
  • Jeszcze bardziej wciągające w klimat gry mechaniki głodu, krwawienia, napromieniowania, snu
  • Dynamiczny cykl dobowy i zmienną pogodę, które jeszcze bardziej zwiększają realizm rozgrywki
  • Obsługę modów pozwalających rozwijać uniwersum gry