Reklama
aplikuj.pl

Overwatch 2 zmusi Was do podania numeru telefonu

overwatch 2

Tego się gracze Overwatch nie spodziewali. Okazuje się, że aby grać w Overwatch 2, potrzebne będzie podanie numeru telefonu. Pierwsze opinie graczy są negatywne.

Serwery Overwatch wkrótce wyłączone

Blizzard ogłosił wyłączenie serwerów pierwszego Overwatch.

Premiera gry to nie lada wyczyn! By premiera Overwatch 2 przebiegła bezproblemowo, wyłączymy obecną wersję Overwatch, zaczynając 3 października około godz. 21:00 czasu polskiego. Oznacza to, że 2 października jest ostatnim dniem, w którym będziecie mogli zagrać w oryginalne Overwatch! Dziękujemy za grę i wasze wsparcie. Teraz świętujemy wejście Overwatch w świetlaną i ekscytującą nową erę.

Czytaj też: Gotham Knights na PC sprawi, że zaczniecie się zastanawiać nad porzuceniem konsol

Firma nie może się doczekać spotkania graczy w Overwatch 2, ale już teraz wiadomo, że nie wszyscy zagrają. Okazuje się, że nowe zabezpieczenie przed cheaterami wymaga podania swojego numeru telefonu. Gracze już zgłaszają, że ich numery kierunkowe nie działają lub operatorzy komórkowi uniemożliwiają czasem korzystanie z nowego zabezpieczenia Blizzarda. Odpowiedź deweloperów? Są zwracane pieniądze za lepsze wydania gry i póki co, nie zanosi się na to, żeby z pomysłu zamierzano się wycofać.

Overwatch 2 chce Wasz numer telefonu

Jak się okazuje, do Overwatch 2 potrzebna jest włączona ochrona alertami komórkowymi.

W ramach naszego przejścia na model darmowego dostępu wszyscy gracze muszą powiązać swoje konto Battle.net ze spełniającym wymogi numerem telefonu, by zagrać w Overwatch 2. Jest to element naszej matrycy obronnej – wielopłaszczyznowego systemu zwalczającego szkodliwe zachowania w grze.

1. Wejdź na tę stronę i zaloguj się. Nawiguj do menu Dane konta.

2. Dodaj swój numer telefonu wraz z numerem komórkowym w polu oznaczonym „Numer telefonu”. Pamiętaj, że numer kierunkowy kraju jest ograniczony do kraju wyszczególnionego na twoim koncie Blizzard. Kliknij „Kontynuuj”.

3. Otrzymasz wiadomość tekstową z kodem weryfikacyjnym. Wpisz ten kod w polu i kliknij „Kontynuuj”, by aktywować ochronę alertami komórkowymi.

Czytaj też: FIFA 23 porównana. Wersja pecetowa w końcu nie odstaje od reszty

Gracze już teraz zgłaszają problemy i narzekają na decyzję Blizzarda.