Reklama
aplikuj.pl

Deweloperzy Overwatch 2 już zmieniają dopiero co dodaną postać

overwatch 2

Blizzard opowiedział o balansowaniu Overwatch 2. Tytuł z każdym sezonem będzie wprowadzał zmiany u bohaterów gry, co może prowadzić czasem do kontrowersji. Wiadomo także, że nowa postać już zachowuje się inaczej.

Balansowanie sezonowe w Overwatch 2

Overwatch 2 przyniesie 9-tygodniowe sezony, które będą konsekwentnie wprowadzać nowe mapy, bohaterów, tryby gry i inne elementy dla graczy. Jeśli chodzi o bohaterów, w planach jest wydawanie nowej postaci co drugi sezon, co w połączeniu z ciągłym dodawaniem nowych map i trybów gry oraz regularnymi aktualizacjami balansu powinno nagradzać różne strategie i style gry, utrzymując grę świeżą i dynamiczną przez wiele lat.

Czytaj też: Dying Light 2 Bloody Ties opóźnione. Czy przetrwa starcie z God of War Ragnarok?

Co ważne, w każdym sezonie będą miały miejsce znaczące zmiany w balansie bohaterów, aby wspierać cel Blizzarda do ciągłego udoskonalania gry i utrzymywania dynamicznej atmosfery w usłudze. Oznacza to, że nowe sezony będą robiły wrażenie bardziej odrębnych i wyjątkowych, a balans zmieni się znacząco po przejściu do kolejnego sezonu.

„Jesteśmy również przygotowani do wprowadzenia dodatkowych zmian, jeśli zajdzie taka potrzeba w danym sezonie, aby zarządzać mocą bohaterów i sprawić, by gra była sprawiedliwa i przyjemna.” – twierdzi Blizzard. Cóż, jest to niezwykle ważne, ponieważ studio słynie z czasem dość niefortunnych aktualizacji Overwatch, które niszczyły balans rozgrywki.

Beta Overwatch 2 zmienia Królową Junkertown

Druga publiczna beta przyniosła ze sobą mnóstwo danych dotyczących skuteczności bohaterów. To, wraz z opiniami od ogółu społeczności oraz profesjonalnych graczy, było kluczowe w zdefiniowaniu krajobrazu balansu bohaterów w momencie premiery. Bazując na tych danych i opiniach, zespół projektantów postaci przygotował kilka aktualizacji balansu, które gracze z bety rozpoznają jako zmiany w stosunku do końcówki drugich publicznych beta-testów na początku tego roku.

Czytaj też: Mapa GTA 6 odtwarzana przez fanów! Co nas czeka w Vice City?

Władczy Okrzyk

  • Zmniejszono premię do zdrowia sojuszników ze 100 do 50 pkt. zdrowia.
  • Skrócono czas działania dla sojuszników z 5 do 3 sek.
  • Zdrowie tymczasowe nie zanika teraz w czasie trwania zdolności.
  • Wydłużono czas odnowienia z 11 do 15 sek.

W oparciu o dane i opinie zebrane podczas beta-testów oraz (ostatnio) z obserwacji profesjonalnych rozgrywek uważamy, że tymczasowa wartość zdrowia przyznawana przez umiejętność Władczy Okrzyk Królowej okazała się zbyt wysoka i umożliwiała drużynom dominację na najwyższym poziomie rozgrywek. Zmniejszenie przyrostu zdrowia i wydłużenie czasu trwania oraz czasu odnowienia zdolności ma na celu zmniejszenie ogólnej mocy tej umiejętności i sprawienie, by jej użycie musiało być bardziej przemyślane.

Blizzard będzie nadal monitorować efektywność Królowej Junkertown i współczynnik wygranych, a także ogólne nastroje graczy w tygodniach po premierze.