WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Pad PS5 DualSense rozebrany na części! Dość prosta konstrukcja

Poznaliśmy wnętrzności DualSense. Wyciekły zdjęcia przedstawiające pada.

Było już kilka wycieków dotyczących tego jak prezentuje się nowy pad od Xbox Series X i Xbox Series S od środka. Ale pada PS5, czyli DualSense nie mieliśmy jeszcze okazji zobaczyć. Szczerze – spodziewałem się trochę innego widoku.

DualSense rozłożony

Zdjęcie, które wyciekło do sieci pochodzi z jednej firm pracujących w jakimś stopniu nad padem. Pracownicy otrzymali zdjęcia, aby zapoznać się z kontrolerem i… ktoś nie wytrzymał i wrzucił je do sieci. Zobaczcie jak wygląda rozłożony DualSense do PS5.

DualSense w kawałkach

Czytaj też: Konsolowcy cicho sza. Mamy szczegóły Black Ops Cold War na PC

Konstrukcja DualSense

To co mnie zaskoczyło to to jak stosunkowo mało zmian widzimy zestawiając pada z DualShockiem 4. Sam rozkręcałem pady od PS4 nie raz, bo a to chciałem wymienić sprężynkę pod R2 i L2, a to… zapomniałem podpiąć z powrotem światełka… Wymieniałem również gałki. Gdy patrzę na DualSense mam wrażenie, że zbyt dużo się tutaj nie zmieniło. Na pewno uwagę zwracają o wiele większe „odważniki” przy rączkach kontrolera. Oprócz tego zdaje sie, że pozbyto się feralnych sprężynek pod triggerami, o których mówiłem – nowe haptyczne L2 i R2 są bardziej zaawansowane i przyczepione do płytki, której wcześniej nie było.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News