Reklama
aplikuj.pl

Pagan Min powraca w Far Cry 6!

far cry 6

Ubisoft udostępnił kolejny dodatek fabularny do Far Cry 6. Tym razem gracze będą mieli okazję wcielić się w antagonistę Far Cry 4. A to jeszcze nie koniec nowej zawartości!

Rozwój Far Cry 6

Ubisoft przed premierą Far Cry 6 zapowiadał:

Po raz pierwszy w historii serii „Far Cry” wcielisz się w złoczyńcę. Będziesz kierować poczynaniami wielkich legend: Vaasa Montenegro, Pagana Mina i Josepha Seeda, których zagrają aktorzy z oryginału. W trzech epizodach DLC zanurzysz się w pokręcone umysły tych słynnych łotrów, poznasz ich historię, zmierzysz się z ich demonami wewnętrznymi i spotkasz znajome twarze. To wszystko w nowym rodzaju rozgrywki „Far Cry”, w którym będziesz ginąć… i próbować od nowa. Czy zdołasz uciec z umysłu łotra?

Graczom bardzo podobał się pomysł przywrócenia do gry dawnych przeciwników, a informacje o ich pojawieniu się były szeroko komentowane jeszcze przed ogłoszeniem dodatków, które wyciekły.

Czytaj też: Gameplay God of War na PC to dokładnie taka gra jaką zapamiętałem

Po premierze dodatku wprowadzającego do gry Vaasa z Far Cry 3, nastąpiła kolejna premiera wprowadzająca Pagan Mina z Far Cry 4. W dodatku o nazwie „Kontrola” gramy jako wspomniany antagonista, wchodząc w jego umysł. Dzięki temu możemy zobaczyć Kyrat jego narcystycznymi oczami, walczyć z jego wewnętrznymi demonami, duchami przeszłości i… samym sobą.

Posiadacze przepustki sezonowej i gracze, którzy oddzielnie nabyli DLC, mogą od razu wejść w umysł Pagan Mina. Grający na PC mogą już pobrać patch o wielkości między 3 a 6 GB (zależnie od wersji językowej i pakietu tekstur HD), a posiadacze Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 i PlayStation 5 mogą znaleźć DLC w menu dodatków. Grający na Stadii i Lunie mogą przejść do DLC bezpośrednio z menu gry. Gracze mogą skorzystać z usługi Buddy Pass, aby zaprosić innego gracza i zagrać w DLC w kooperacji, nawet jeśli nie jest on właścicielem DLC.

To nie koniec Far Cry 6, ale koniec Far Cry jakiego znamy

Jeśli dalej bawicie się w Far Cry 6 to warto pamiętać, że to jeszcze nie koniec nowej zawartości przygotowywanej na potrzeby tej produkcji. W lutym otrzymamy darmowy dodatek z „Rambo” (a raczej – jego fanem), a na marzec 2022 zaplanowana jest premiera trzeciego, dużego rozszerzenia, które wprowadzi antagonistę Far Cry 5. W tym samym miesiącu możemy się również spodziewać premiery jeszcze jednego darmowego dodatku, który będzie współpracą marki Far Cry z Stranger Things.

Czytaj też: Attack on Titan w Call of Duty. Jestem tak samo zaskoczony, jak Wy

Wciąż przypomina mi się tajemnicza wiadomość w formie wideo, ukryta na kodach QR w świecie gry. Widzimy na nim tajemnicze lokacje, których znaczenie do dzisiaj nie został rozszyfrowane. Czyżby to był jeszcze jeden, niezapowiedziany dodatek?

Gdy swoją premierę będą jednak miały już wszystkie dodatki to Ubisoft zamierza wprowadzić w serii wielkie zmiany. Konkretnych szczegółów jeszcze nie znamy, ale informatorzy donosili o rewolucji na poziomie tego, jak rozbudowano mechaniki serii Assassin’s Creed od czasu przygody w Egipice.