Reklama

Panasonic pokazał nowe produkty. Telewizory z Hollywood i unikalne słuchawki to dopiero początek

Panasonic zaprezentował w Polsce pierwsze urządzenia ze swojej oferty na rok 2020. Jak przystało na firmę zajmującą się wieloma dziedzinami, mogliśmy zobaczyć naprawdę sporo sprzętu. Od telewizorów z unikalnym obrazem, przez różne rodzaje słuchawek, szeroko pojętego sprzętu grającego, po całą gamę produktów beauty.

W przypadku wszystkich urządzeń niestety nie poznaliśmy cen. Wynika to z tego, że jeszcze nie wiadomo konkretnie, kiedy produkty trafią na polski rynek. Winnym wszystkiemu jest oczywiście Koronawirus, który skutecznie opóźnia dostawy sprzętu.

Telewizory Panasonic z hollywoodzkim obrazem

Panasonic telewizory 4K

Podczas zorganizowanego pokazu mogliśmy zobaczyć bogaty zestaw telewizorów Panasonica. Każdy z nich obsługiwał HDR10, GDR10+, HLG, a dodatkowo był wyposażony w procesor HCX PRO poprawiający jakość obrazu. Telewizory oferują nową wersję własnego systemu operacyjnego My Home Screen 5.0 oraz kompatybilność z asystentami głosowymi (Alexa i Asystent Google). Pomimo braku klasycznego Androida nie brakuje tutaj obsługi aplikacji, takich jak choćby Netflix.

Panasonic telewizory 4K

Największe wrażenie robiły oczywiście flagowce z panelami OLED. 55 i 65-calowe modele z serii TX-65HZ. Tym co wyróżnia je na tle konkurencji jest tryb Filmmaker Mode, który pozwala na odtworzenie filmu w dokładnie takiej jakości, jaką założył reżyser. To unikatowa opcja, dostępna obecnie tylko w telewizorach Panasonica. Spodobała mi się też technologia Intelligent Sensing, która automatycznie dopasowuje parametry obrazu do jasności otoczenia. I działa to zaskakująco dobrze.

Panasonic telewizory 4K

Podstawowym modelem flagowej serii jest TX-65HZ1000. Dalej mamy HZ1500, który dodatkowo oferuje 80-watowe głośniki z 360-stopniowym układem Soundscape. A na końcu HZ2000 z panelem Master HDR OLED Proffesional Edition, który jest wykorzystywany podczas realizacji filmów w Hollywood.

Obok flagowców dobrze prezentowały się również tańsze telewizory z serii TX-65HX. Pod podstawowego modelu HX800, przez HX900 z panelem IPS ładnie odwzorowującym dynamiczne sceny, po 100 HZ HX940 z opcją automatycznego przyciemniania obrazu dla poprawy kontrastu. Telewizory, w zależności od modelu, będą dostępne w rozmiarach od 40 do 75 cali.

Bezprzewodowe Technicsy z nowym systemem redukcji szumów

Panasonic, wzorem panującej mody, dołącza do grona producentów sprzętu true wireless. Czyli małych słuchawek zamkniętych w pokrowcu ładującym. Mowa o modelu EAH-AZ70W.

Zastosowano w nich hybrydową redukcję szumów, obejmującą kombinację sprzężenia wyprzedzającego i zwrotnego oraz połączeniu przetwarzania analogowego i cyfrowego. Pierwsza metoda wyłapuje szumy poza słuchawkami według posiadanych wzorców zakłóceń. Druga filtruje dźwięk wewnątrz słuchawek. Panasonic chwali się, że dzięki temu powstał system najlepszej redukcji szumów na rynku. Uzupełnieniem funkcji jest Ambient Sound, pozwalający na wpuszczenie do słuchawek wybranych dźwięków otoczenia.

To jednej z najmniejszych tego typu słuchawek na rynku

EAH-AZ70W zostały wyposażone w dynamiczny głośnik o średnicy 10mm, z membraną PEEK z powłoką grafenową. Słuchawki oferują kompatybilność z popularnymi asystentami głosowymi, a na pojedynczym ładowaniu mogą pracować przez 6 godzin, a łącznie do 24 godzin w parze z pokrowcem ładującym. Słuchawki mają pojawić się w Polsce w okolicach kwietnia, a ich cena to 99 euro. W Polsce nie powinna przekraczać ok 500 zł.

Tak, Panasonic dalej produkuje popularne radia

Panasonic RC-D8 w środku

I ciężko się temu dziwić, bo skoro popyt na nie nie maleje, to grzechem byłoby ich nie sprzedawać. Wśród nich są modele proste, takie jak RC-D8 (z DAB+). To radiobudzik z dużym ekranem, wyposażony w podwójny alarm z opcją ustawienia różnych czasów budzenia. W tym obudzić można się przy dźwiękach radia.

D30BT to przenośne radio, również wyposażone w cyfrowy odbiornik DAB+. Można je zasilać bateriami, a konstrukcja jest wodoszczelna, więc sprawdzi się zarówno na rybach, jak i w kuchni. A szczególnie w kuchni przyda się funkcja minutnika. Z kolei na powietrzu donośny dźwięk zapewniają 10-centymetrowe głośniki.

Dla nieco bardziej wymagających użytkowników przewidziano model SC-DM502. To zamknięte w drewnianej obudowie radio, które dodatkowo pozwala na odtwarzanie muzyki z płyt CD lub telefonu sparowanego przez Bluetooth.

Na wystawie mogliśmy zobaczyć też znane już urządzenia. W tym mikrowieże, które nawet w najtańszych wariantach oferują drewniane głośniki oraz… jeszcze więcej radioobiorników. W tym nawet takie, które są wyposażone w klasyczne odtwarzacze kasetowe.

Obok nich pojawił się nowy model głośnika w formie party-boxa. W przeciwieństwie do innych tego typu, ogromnych rozwiązań, model SC-TMAX5 jest stosunkowo kompaktowy.

Tak wyglądają największe głośniki Panasonic TMAX

Dodatkowo pozwala na dwa tryby pracy – w pionie lub w poziomie. Przy czym rekomendowana jest praca w pionie, bo można wtedy skorzystać z ładowarki indukcyjnej dla smartfonów na górze głośnika. Bonusem jest możliwość zasilania urządzenia z powerbanku (minimum 2A). Głośnik może wtedy pracować na 50% mocy.

TMAX5 to dosłownie połowa, a nawet 1/3 rozmiaru dużych głośników

Suszarka do włosów… tak, była suszarka do włosów i Maciej Maniewski

Musicie mi wybaczyć, ale na temat suszarek do włosów wiem tylko tyle, że takie urządzenia istnieją. Za to z mediów kojarzę Macieja Maniewskiego, który został nowym ambasadorem Panasonica.

Były też narzędzia tortur

Mistrz fryzjerstwa pokazywał możliwości suszarki EH-NA98. Z informacji prasowej wiemy, że oferuje m.in. suszenie delikatnie ciepłym powietrzem (ok 50 stopni Celsjusza przy otoczeniu ok 23 stopni) z inteligentnym sterowaniem temperaturą. Do tego zimne strumienie powietrza rozrzedzają kosmyki włosów, co przyśpiesza suszenie. Do dyspozycji są trzy prędkości oraz cztery tryby pracy.

Cóż… suszarka działała, stylizowane za jej pomocą Panie były zachwycone efektami, a dodatkowo były one widoczne gołym okiem. Przyjmijmy więc, że produkt się sprawdza.