Reklama
aplikuj.pl

Panasonic stworzył odkurzacz do podnoszenia zgubionych słuchawek

odkurzacz do podnoszenia zgubionych słuchawek, panasonic

Okazuje się, że zgubione słuchawki, zwłaszcza te bezprzewodowe w typie AirPoodsów są ogromnym problemem japońskich kolejarzy. Ale już znaleziono na to sposób, Panasonic stworzył specjalny odkurzacz, który poradzi sobie ze zgubionymi słuchawkami.

Odkurzacz do podnoszenia zgubionych słuchawek od Panasonic

Coraz częściej korzystamy z takich dobrodziejstw techniki jakimi są bezprzewodowe słuchawki, w typie AirPoodsów. Nie ważne chodzi o te od Apple, czy produkty innych firm, łączy je jedno. Całkiem łatwo jest taką słuchawkę zgubić. A okazuje się, że dla japońskich kolejarzy jest to ogromny problem. Coraz częściej to właśnie tego typu sprzęt jest gubiony na torach lub w ich okolicach. Obecnie spośród wszystkich przedmiotów zgubionych na terenach kolejowych, słuchawki stanowią aż jedną trzecią. Zbieranie ich jest bardzo uciążliwe i trzeba to robić najczęściej w nocy, gdy pociągi nie kursują.

Czytaj też: Zwiedzanie wraku Titanica? Już w 2021 roku będzie to możliwe!
Czytaj też: Twitch rozpoczyna walkę z użytkownikami blokującymi reklamy
Czytaj też: Wykonano ogromny transfer Bitcoinów. Ile przelano?

Dlatego część prywatnej grupy kolejowej Japonii, JR East, nawiązała współprace z firmą Panasonic. Efektem jest nowoczesny chwytak, działający raczej jak odkurzacz, który pozwala szybko i bezproblemowo podnosić zguby z torów. Do tej pory Japończycy wykorzystywali zwykłe chwytaki, jednak odkurzacz Panasonic jest o wiele skuteczniejszy.

Zgubione na torach słuchawki nie są jednak tylko problemem Japończyków, więc możliwe, że odkurzacz panasonic wkrótce znajdzie się na wyposażeniu kolejarzy na całym świecie. Choć oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby uważniejsze pilnowanie swojego sprzętu.