Reklama
aplikuj.pl

TikTok może nadal korzystać z utworów należących do Sony Music

TikTok, sprzedaż TikToka

TikTok podpisał kolejną długoterminową umowę z wytwórnią SOny Music. Dzięki temu twórcy nadal będą mogli w swoich filmikach korzystać z utworów tej wytwórni. Mówi się jednak, że nowy kontrakt słono kosztował firmę ByteDance, właściciela TikToka.

TikTok przedłuża umowę z Sony Music

Obecnie z TikToka korzysta przeszło 2mld użytkowników co czyni go jedną z najpopularniejszych platform społecznościowych na świecie. Aplikacja pozwala każdemu na tworzenie własnych filmików z wykorzystaniem wielu efektów, nakładek i podkładów muzycznych dostępnych w bibliotece TikToka. Jednak, żeby możliwe było legalne korzystanie z tych utworów firma ByteDance musiała podpisać szereg umów z wytwórniami muzycznymi, by w zamian za tantiemy użytkownicy mogli korzystać z piosenek i kompozycji.

Czytaj też: Aplikacja Twój telefon pozwoli usunąć zdjęcia z telefonu
Czytaj też: Aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe dostała bardzo atrakcyjną funkcję
Czytaj też: Zmiany w regulaminie Allegro – Smart za pobraniem i kilka innych nowości

Jak podaje Bloomberg umowa z Sony Music właśnie dobiegała końca i ByteDance musiało rozpocząć nowe rozmowy w sprawie kolejnego kontraktu. Tym razem jednak umowa ma obowiązywać znacznie dłużej niż poprzednia. Szczegóły nie zostały ujawnione, ale według doniesień kosztowało to TikToka o wiele więcej pieniędzy niż poprzednio.

Oprócz Sony Music, TikTok ma podpisane krótkoterminowe umowy z Warner Music i Universal Music, czyli z największymi światowymi wytwórniami muzycznymi. Jednak nie wiadomo, jak długo te kontrakty jeszcze będą obowiązywać.