Reklama
aplikuj.pl

Twitch rozpoczyna walkę z użytkownikami blokującymi reklamy

twitch, twitch reklamy, blokowanie reklam

Serwis Twitch rozpoczął walkę z użytkownikami, którzy używają narzędzi do blokowania reklam. na takie osoby czeka niemiła niespodzianka podczas oglądania streamów.

Twitch kontra blokowanie reklam

Wiele serwisów internetowych wykrywa używanie przez nas programów blokujących reklamy. Najczęściej dostajemy komunikat z prośbą o wyłączenie wtyczki i dopiero, gdy to zrobimy bez problemu zobaczyć treść witryny. Twitch poszedł w nieco inną stronę, która może bardzo uprzykrzyć życie wielu użytkownikom serwisu. Każdy, kto używa adblocka zobaczy na stronie informację poniższą informację.

Czytaj też: Aplikacja Twój telefon pozwoli usunąć zdjęcia z telefonu
Czytaj też: Aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe dostała bardzo atrakcyjną funkcję
Czytaj też: Zmiany w regulaminie Allegro – Smart za pobraniem i kilka innych nowości

Niby nic, prawda? Cóż, informacja ta nie pojawia się jednak tylko raz, bo użytkownicy blokujący reklamy będą widzieli ją co 10-20 minut, co z pewnością im się nie spodoba. Wpłynie też negatywnie na komfort podczas oglądania streamów. Wielu streamerów zauważa, że takie działanie nie tylko będzie źle odebrane przez użytkowników, ale wpłynie też negatywnie na samych twórców. Istnieje jednak możliwość, że chcąc uniknąć uciążliwych komunikatów sporo osób po prostu wyłączy blokowanie reklam lub zacznie korzystać z Amazon Prime Gaming płacąc abonament. Lepiej by było jednak wprowadzić np. możliwość pomijania reklam, niż od razu tak denerwować swoich użytkowników.