Reklama
aplikuj.pl

Przez pandemię kierowcy zmienili nastawienie do rowerzystów

Jak reagujecie na rowerzystów na wąskich drogach, kiedy zasiadacie za kółko? Napięcie między użytkownikami dwu- i czterokołowców nie bierze się znikąd, a ostatnio mogło być go jeszcze więcej.

Jednak według nowego badania Green Flag (via Auto Express) 32% kierowców samochodów w Wielkiej Brytanii twierdzi, że od czasu wprowadzenia pandemicznych obostrzeń, nabrało większej cierpliwości wobec rowerzystów, co wzrosło do 51% tylko w Londynie. 36% ankietowanych rowerzystów to potwierdza, uważając, że kierowcy zaczęli okazywać im więcej szacunku i uprzejmości na drodze.

Badanie Green Flag przeprowadzono wśród 1000 kierowców i 1000 rowerzystów, a ono samo w sobie stanowi idealny punkt odniesienia pod kątem sytuacji sprzed pandemii. Wtedy 64% kierowców przyznało, że regularnie czuje frustrację z powodu rowerzystów, a 76% osób na rowerach stwierdziło, że mają podobne odczucia do kierowców.

Rowerzyści ciągle jednak twierdzą, że wielu kierowców jeździ blisko nich, a ci z kolei zarzucają tym użytkownikom dwukołowców przekraczanie skrzyżowań na czerwonych światłach i podróżowania w zbyt dużych grupach przy jednoczesnym zachowywaniu się, jakby droga należała tylko do nich.

Czytaj też: Ten silnik napędzi najlepszy supersamochód. Oto V12 dla T.50 Gordon Murray

A jakie Wy macie odczucia? Śmiało dajcie znać w komentarzach albo przynajmniej przypomnijcie sobie w głowie ostatnie sytuacje zdenerwowania albo w stronę kierowców, albo rowerzystów. Pamiętajcie jednocześnie, że bezpieczeństwo na drodze, to obopólna praca w myśl wzajemnego szacunku i przestrzegania przepisów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News