Reklama
aplikuj.pl

Patenty wyjawiły nowego sedana Honda Civic

patenty nowy sedan Honda Civic

Honda Civic to poniekąd legenda na naszych drogach i jeden z częstych wyborów dla świeżo upieczonych kierowców. Dla tych, którzy jednak chcą czegoś więcej i są zakochani wręcz w tych modelach, coś wyjątkowego czeka już za rok.

W 2021 roku ma bowiem zadebiutować jedenasta już generacja kompaktowego sedana Honda Civic, a forum Civic XI odnalazło poniekąd potwierdzenie na to w postaci patentów. Te ujawniają, że nowy sedan Hondy będzie miał bardziej płaską linię dachu, komponującą się z wydłużonym tyłem oraz prostszą konstrukcję samą w sobie.

Wydaje się, że Civic w nadwoziu sedan stracił nieco zaokrąglony profil, którego oferuje obecnie sprzedawany model, ale zyskał większy rozmiar klapy bagażnika… a tak przynajmniej sugerują patenty. Zwisy przednie i tylne wydają się z kolei dość duże.

Czytaj też: Ford pokazał nowe podejście do projektowania samochodów za pomocą rzeźby

Patenty potwierdzają, że choć Honda Civic nowej generacji nie będzie rewolucjonizowała swojego wyglądu, możemy być pewni, że finalnie niewiele będzie brakować temu klasykowi. Jego ujrzymy już wiosną przyszłego roku i w tym samym czasie zaczniemy oczekiwanie na bardziej wydajne wersje.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News