WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Ford pokazał nowe podejście do projektowania samochodów za pomocą rzeźby

Na targach Auto China 2020 Ford nie tylko ujawnił swojego Mustanga Mach-E na chiński rynek, ale też pokazał w formie rzeźby to, jak będą wyglądały jego przyszłe samochody. Przynajmniej po części.

Progressive Energy In Strength

Ford określając stojące za tą rzeźbą podejście „Progressive Energy In Strength” chyba wie, co ma na myśli, bo nam ta progresywna energia w sile nie mówi za wiele. Sądzimy jednak, że wszystko sprowadza się do zwyczajnego rozwoju designu producenta, który będzie stawiał na kształty nadwozi, mówiące wprost o wydajności samochodu.

Widzimy jednak to, co firma chciała, żebyśmy widzieli, przedstawiając profil części pojazdu, który zwęża się do tyłu. Przód z kolei wydaje się masywny z tą swoją długą maską, która łączy się z niską, elegancką kabiną pasażerską.

Fascynującym aspektem jest kształt przypominający płetwę wzdłuż miejsca powyżej tylnych błotników. Przypomina to w pewnym stopniu stylizację samochodów z lat 50. i wczesnych 60., w których duże płetwy były głównym elementem stylizacji.

Czytaj też: Trudno uwierzyć, że to nie efekty specjalne. Mercedes Vision AVTR pod lupą!

Centrum projektowe Ford China Design Center zostanie otwarte w październiku. Będzie zawierał chińskie projekty, których celem będzie wprowadzenie do produkcji projektu „progresywnej energii w sile”.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News