Reklama
aplikuj.pl

Wyszukiwarka Google na komputerze przeczyta nam fragmenty tekstów?

Wyszukiwarka Google podczas szukania jakiegoś zagadnienia czesto wyświetla na samej górze najbardziej trafny fragment odpowiadający na nasze zapytanie. Okazuje się, że Google testuje teraz przycisk „Posłuchaj tego głośno”, który odczyta na głos wspomniane teksty.

Wyszukiwarka Google na komputerze eksperymentuje z czytaniem fragmentów na głos

Korzystający z Asystenta Google wiedzą, że jeśli poproszą go o wyszukanie czegoś w Google, to bardzo często asystent przeczyta nam wyróżniony na górze fragment odpowiadający na zadane przez nas pytanie. Jest to zwykle krótki akapit, będący częścią większego tekstu dotyczącego interesującego nas zagadnienia. Pojawia się on także podczas korzystania z Wyszukiwarki Google na komputerze.

Czytaj też: W Messengerze zapłacimy za pomocą BLIK-a

Google postanowiło wprowadzić opcję czytania na głos także w wersji na PC. Zauważono, że testowany jest właśnie przycisk “Hear this out loud”. Po jego kliknięciu fragment zostanie przeczytany na głos.

Czytaj też: Tak prezentuje się iPhone SE 2021 na renderach

Według informacji funkcja testowana jest właśnie w Indiach i nie wiadomo, czy pojawi się też w innych regionach, ani także kiedy to nastąpi. Pozostaje też pytanie, czy taka opcja właściwie jest nam konieczna? Osoby z problemami ze wzrokiem zwykle mają własne programy, które odczytują im treści na głos. W tym wypadku mamy też do czynienia z odczytywaniem jedynie krótkiego fragmentu, a nie całości tekstu. Cóż, pozostaje czekać na informacje, jak nowa funkcjonalność zostanie przyjęta podczas testów.