Reklama
aplikuj.pl

Gracze zachwyceni pełną wersją Barotrauma

barotrauma

Barotrauma to kooperacyjny symulator okrętu podwodnego 2D z elementami survival horroru oraz gryRPG. Produkcja opuściła fazę wczesnego dostępu i zachwyca graczy swoją jakością.

Barotrauma 1.0

Wielki sukces deweloperów niezależnych. Jedna z bardziej intrygująco wyglądających produkcji w ostatnim czasie, cieszy się bardzo dobrymi ocenami po opuszczeniu fazy wczesnego dostępu. 93 procent graczy ocenia ten tytuł pozytywnie!

Czytaj też: Sony wyprzedza wyciek i już ujawnia pierwszą grę do PlayStation Plus w kwietniu

Barotrauma to kooperacyjne połączenie survival horroru i symulatora okrętu podwodnego w 2D inspirowane takimi grami jak FTL: Faster Then Light, Rimworld, Dwarf Fortress oraz Sapce Station 13. Tytuł łączy fizykę typu ragdoll oraz kosmiczne potwory morskie z pracą zespołową i obawą o przetrwanie.

Co nasz czeka w Barotrauma?

Fabuła gry brzmi niepokojąco.

W nie tak dalekiej przyszłości ludzkość wylądowała na księżycu Jowisza. Jego napromieniowana oblodzona powierzchnia sprawia, że życie może się toczyć jedynie w wodach oceanu. Przemierzaj groźny podwodny świat i zaprzyjaźnij się lub skłóć z czterema frakcjami zamieszkującymi te rejony. Odkryj, co skrywają głębiny Europy.

Barotraumą możecie się cieszyć na różne sposoby. Na różne sposoby można też tu zginąć. Współpracuj ze swoją załogą, by osiągnąć założone cele, lub przygotuj się na zdradę, gdy w twoje szeregi wkradnie się zdrajca. Graj ze znajomymi, obcymi osobami albo nawet najgorszymi przeciwnikami.

Czytaj też: Szok! System Shock w końcu z datą premiery!

Przemierzaj podwodny świat, wykonuj misje dla ostatnich przedstawicieli ludzkości, badaj ruiny cywilizacji obcych i walcz z potworami lub przed nimi uciekaj. Używaj zaawansowanych systemów pokładowych i urządzeń, takich jak sonar, reaktor jądrowy, broń, silniki oraz pompy. Najważniejsza jest komunikacja!

Poznaj złożone okablowanie okrętu oraz rozbudowany system wytwarzania, a także system medyczny. Dzięki wbudowanym edytorom twórz własne okręty podwodne i potwory, które będą rywalizować z tymi standardowymi. Możesz nawet wykorzystać nasz kod źródłowy i tworzyć modyfikacje.

  • Najwięcej frajdy daje gra wieloosobowa z 2-16 graczami na jednym okręcie podwodnym. Jeśli brakuje ci graczy, skorzystaj z botów. Gra jednoosobowa jest także dostępna.
  • 6 klas postaci o różnych umiejętnościach i zadaniach: kapitan, inżynier, mechanik, medyk, oficer ochrony i asystent.
  • Proceduralnie generowane mapa i misje oferujące różne tryby gry, które pozwalają na praktycznie nieograniczoną ponowną rozgrywkę.
  • Wbudowane edytory okrętów podwodnych, postaci i animacji proceduralnych. Udostępniaj i odkrywaj modyfikacje za pomocą platformy Steam Workshop.
  • Wszystkie dane udostępnione w języku XML, a kod źródłowy gry na GitHub.