WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

Pentagon inwestuje 2 miliardy w badania nad SI

Washington Post donosi, że Amerykański Departament Obrony wyda do 2 miliardów dolarów na badania nad SI w ciągu najbliższych 5 lat. Pentagon chce zrozumieć, jak maszyny mogą uzyskać zdolności komunikacyjne i do rozumowania, które będą podobne do tych posiadanych przez człowieka.

DARPA ogłosiła, że dokładniej rzecz biorąc chce sfinansować projekty SI związane z weryfikacją poświadczeń, zmniejszeniem zapotrzebowania na energię dla maszyn wojskowych oraz na wyjaśnienie SI, co pozwoli na lepsze zrozumienie sztucznej inteligencji przez jednostki z nią współpracujące. Gregory Allen, adiunkt w Center for a New American Security, mówi:

Od dawna widzieliśmy, że Chiny chcą poświęcić miliardy na ten problem i po raz pierwszy Stany Zjednoczone zrobiły to samo.

Pentagon już od pewnego czasu współpracował z różnymi firmami nad SI, ale część prac została przerwana. Przykładowo projekt Google Maven (algorytmy SI do śmiercionośnej broni) wywołał wewnętrzne oburzenie w firmie i musiała ona nie przedłużać kontraktu z Pentagonem.

Ten niezwykle realistyczny robot jest w stanie płakać i krwawić

Źródło: https://www.engadget.com