WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Pentagon potrzebuje pomocy w ulepszeniu swojej SI

Oddział Joint Artificial Intelligence Center Pentagonu nieustannie szuka pomysłów na ulepszenie swojej sztucznej inteligencji, która przewiduje odpowiedni moment na konserwację sprzętu.

Nie mowa jednak o jakimś tam zwyczajnym sprzęcie, a tysiącach samolotów, myśliwców, śmigłowców i bezzałogowych statków powietrznych należących do Departamentu Obrony (via DefenseOne). Sprawa jest prosta, kiedy coś ewidentnie się popsuje, ale w wojsku do czegoś takiego nie może dojść i dlatego regularne sprawdziany i konserwacje są kluczowe.

JAIC wystosował prośbę o udzielenie pomocy 7 maja, wskazując, że napotkał problemy w swoim oprogramowaniu wykorzystującym sztuczną inteligencję do przewidywania idealnego momentu do konserwacji śmigłowców H-60 ​​i ich silników T700.

Te problemy obejmują „dokładność i kompletność danych historycznych”, a więc szkolenia modeli w zakresie danych z wcześniejszych lotów i parowania ich z danymi w czasie rzeczywistym w celu zapewniania opiekunom terenowym wiarygodnych wyników.

Czytaj też: Siły Kosmiczne USA będą obserwować kosmos systemem Star Treka

W skrócie – JAIC chce bardziej precyzyjnego systemu i dlatego:

pracuje nad tymi wyzwaniami i poszukuje partnera [do 8 czerwca], który przyspieszy te wysiłki, aby uzyskać terminowe i godne zaufania wyniki modeli, które dokładnie przewidują konserwację i obsługę silnika.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News