Reklama
aplikuj.pl

Pentagon potrzebuje pomocy w ulepszeniu swojej SI

sztuczna inteligencja pentagon, Pentagon JAIC, konserwacja helikopterów, model konserwacji helikopterów

Oddział Joint Artificial Intelligence Center Pentagonu nieustannie szuka pomysłów na ulepszenie swojej sztucznej inteligencji, która przewiduje odpowiedni moment na konserwację sprzętu.

Nie mowa jednak o jakimś tam zwyczajnym sprzęcie, a tysiącach samolotów, myśliwców, śmigłowców i bezzałogowych statków powietrznych należących do Departamentu Obrony (via DefenseOne). Sprawa jest prosta, kiedy coś ewidentnie się popsuje, ale w wojsku do czegoś takiego nie może dojść i dlatego regularne sprawdziany i konserwacje są kluczowe.

JAIC wystosował prośbę o udzielenie pomocy 7 maja, wskazując, że napotkał problemy w swoim oprogramowaniu wykorzystującym sztuczną inteligencję do przewidywania idealnego momentu do konserwacji śmigłowców H-60 ​​i ich silników T700.

Te problemy obejmują „dokładność i kompletność danych historycznych”, a więc szkolenia modeli w zakresie danych z wcześniejszych lotów i parowania ich z danymi w czasie rzeczywistym w celu zapewniania opiekunom terenowym wiarygodnych wyników.

Czytaj też: Siły Kosmiczne USA będą obserwować kosmos systemem Star Treka

W skrócie – JAIC chce bardziej precyzyjnego systemu i dlatego:

pracuje nad tymi wyzwaniami i poszukuje partnera [do 8 czerwca], który przyspieszy te wysiłki, aby uzyskać terminowe i godne zaufania wyniki modeli, które dokładnie przewidują konserwację i obsługę silnika.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News