Reklama

Permanentny ban dla graczy Fallout 76 za homofobiczne ataki

Permanentny ban dla graczy Fallout 76 za homofobiczne ataki
Permanentny ban dla graczy Fallout 76 za homofobiczne ataki

Mogłoby się wydawać, że Bethesda w towarzystwie nieustannie powiększającej się fali hejtu wycelowanej w Fallouta 76 pozostawi jej społeczność samej sobie, próbując reperować to, co popsuli. Swoją drogą, naprawdę polecam Wam rzucić okiem na nasz (niemały już) zbiorek rzeczy, które w tej produkcji wołają o pomstę do nieba. Na całe szczęście deweloperzy dbają o najważniejszy aspekt gry wieloosobowej, czyli obecnych tam graczy.

Osobiście podczas kilkunastogodzinnej przygody w Fallout 76 spotykałem zawsze tych miłych osobników, którzy nie tylko mi nie przeszkadzali, ale nawet momentami pomagali. Jednak nie każdy ma takie szczęście, o czym przekonał się AJ i dwójka jego przyjaciół, którzy napotkali na swojej drodze niejakiego NathanTheHicc, który po otrzymaniu komplementu odnośnie jego stroju, stwierdził, że (tu cytat) „Nie będzie się pier****ł z tym homo-gównem”. Zgromadził więc swoich dwóch innych towarzyszy z wysokimi poziomami i złożył wizytę niskopoziomowym ofiarom, po prostu ich zabijając.

So @bethesda, how do we report people in @Fallout? @ChipWhitehouse @Handsandhead and I literally had our characters hunted down and killed by homophobic players. I’ll post more of the video in a thread. Strong language warning. pic.twitter.com/gN1rsRFz1h

— AJpls (@twitch_ajpls) 16 listopada 2018

Zmiana serwera oczywiście pomogła, ale zgłoszenie graczy było dosyć trudne i choć menadżerowie społeczności „byli bardzo mili i pomocni”, to strona wsparcia nie obsługiwała danego typu plików. Pomogło wrzucenie nagrania na kanał na YouTube i Twitterze (powyżej), na podstawie którego Bethesda z trzydniowego zawieszenia zbanowała permanentnie gburowate trio. Nie zmienia to jednak faktu, że takie incydenty mogą powtarzać się znacznie częściej.

Czytaj też: Bethesda mówi o ogromnym zainteresowaniu Fallout 76

Źródło: PCGamer