Perry Mason – HBO prezentuje plakat i zdradza informacje o odcinkach

Perry Mason serial HBO, Perry Mason zwiastun, Perry Mason Matthew Rhys, Perry Mason obsada, Perry mason 2020, Perry Mason teaser serialu

Po niedawnym zwiastunie HBO prezentuje plakat swojego najnowszego serialu Perry Mason. Produkcja zadebiutuje już w tym miesiącu, a tymczasem dostajemy też kilka informacji o odcinkach.

Czytaj też: Nie czas umierać – wyciekły kluczowe informacje dotyczące fabuły

Perry Mason to główny bohater serii książek Erle’a Stanleya Dardnera wydawanych w Stanach od lat 30. XX wieku. Na przestrzeni lat pisarz stworzył aż 82 powieści o tym bohaterze, a na ich postawie powstało aż trzydzieści filmów i serial. Najsłynniejszym odtwórcą roli Masona jest Raymond Burr, który wcielał się w tę postać od w latach 1957-1993.

Główny bohater jest uznanym adwokatem i detektywem pracującym w Los Angeles. Cechuje go niezwykła inteligencja i przenikliwość, a także staranność w prowadzeniu śledztw. To wszystko wraz z umiejętnością wynajdywania kruczków prawnych pozwala mu na skuteczne rozwiązywanie skomplikowanych zagadek kryminalnych. Akcja serialu dzieje się w 1932 roku w Los Angeles. W produkcji HBO zobaczymy początki jego kariery, gdy dostaje do rozwiązania jedną z najgłośniejszych spraw dekady.

HBO stworzyło nową wersję przygód Masona w formie serialu, który zadebiutuje 21 czerwca. W tytułowej roli zobaczymy Matthew Rhysa. Siostrę Masona, Alice zagra Tatiana Maslany, A Elisa Bircharda Jonathana, jednego z głównych pracodawców Perry’ego – John Lithgow. W obsadzie zobaczymy też takich aktorów jak: Juliet Rylance, Chris Chalk, Shea Whigham, Stephen Root, Nate Corddry, Lili Taylor i Robert Patrick.

Poszczególne epizody będą nazywane rozdziałami, więc dostaniemy kolejno Odcinek 1: Rozdział pierwszy, Odcinek 2: Rozdział drugi, itp. Za reżyserię trzech pierwszych odcinków odpowiada Timothy Van Patten, zaś scenariusz napisali Rolin Jones i Ron Fitzgerald. Z udostepnionych informacji wiemy, że za 4. epizod odpowiada Deniz Gamze Ergüven, a za scenariusz Steven Hanna i Sarah Kelly. Nie wiemy jeszcze, kto wyreżyserował i napisał resztę odcinków.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News