Reklama
aplikuj.pl

Zdalna edukacja licealistów z Piaseczna będzie kosztować tysiące złotych

Jak informuje serwis DobreProgramy, uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Piasecznie wygenerowali ogromne rachunki telefoniczne za… zdalną nauke. Winę częściowo ponosi szkoła, która przekazała niejasne instrukcje nawiązania połączenia z narzędziem Google Classroom.

1300 zł na rachunku za zdalną edukację. Jak to możliwe?

Uczniowie i rodzice III LO w Piasecznie otrzymali od szkoły instrukcję logowania się i korzystania z Google Classroom. Narzędzie przewiduje dwa sposoby logowania – przez Internet lub telefonicznie.

O ile w przypadku Internetu sprawa jest prosta, nie da się tutaj wygenerować żadnych kosztów połączenia, tak w przypadku połączenia telefonicznego sprawa wygląda inaczej. Numer w formacie +1 401-426-3792 dla osoby mającej pojęcie o numeracji od razu zapali czerwoną lampkę. Dla przeciętnego użytkownika jest to jednak tylko dziwny numer, ale skoro trzeba to dzwonię.

I w taki sposób uczniowie i ich rodzice dzwonili… do Stanów Zjednoczonych. Skutkiem tego są rachunki, nierzadko czterocyfrowe.

Szkoła udaje że nie istnieje, operatorzy rozkładającą ręce

Redakcja DobrychProgramów bezskutecznie próbowała skontaktować się z dyrekcją liceum, a sekretariat w panice przerwał rozmowę telefoniczną. Szkoła nie jest oczywiście jedynym winnym w tej sytuacji, ale zdecydowanie ktoś mógł pomyśleć i ostrzec rodziców o tym, że w przypadku połączeń telefonicznych mogą narazić się na wysokie koszty.

Operatorzy słusznie rozkładają ręce. Jak zaznaczył rzecznik prasowy Orange Wojciech Jabczyński w oświadczeniu dla portalu – operatorzy ponoszą koszty połączeń międzynarodowych. Rodzice oczywiście reklamują koszty takich połączeń, ale raczej nie mają co liczyć na pozytywne rozwiązanie sprawy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News