Pierwsza Żappka Store została otwarta. Czym jest i jak działa?

Pierwsza Żappka Store została otwarta

Żappka Store to sklep bez kas i kasjerów, otwarty całą dobę, w którym za zakupy zapłacimy online. Pierwsza placówka została już otwarta na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Czym jest i jak działa Żappka Store?

Sklepy bez obsługi z płatnością online nie są czymś popularnym w naszym kraju, jednak za granicą pojawia się ich coraz więcej. W takim miejscu nie ma standardowych kas i kasjerów, a co za tym idzie również kolejek do płatności, bo wszystko odbywa się za pomocą naszego smartfona.

Żappka Store to połączenie światów offline oraz online, budujące nowe doświadczenie zakupowe dla klientów, którzy nawet w kilka sekund mogą zrobić szybkie zakupy, wybierając produkt i po prostu wyjść bez konieczności dokonywania płatności na miejscu. Nie muszą zastanawiać się nad tym czy mają gotówkę lub kartę płatniczą, czy będą stać w kolejce, albo gdzie zrobią zakupy, bo jest 5 rano. To nowa wartość na rynku i uzupełnienie naszej dotychczasowej oferty.

– mówi Tomasz Blicharski, dyrektor zarządzający Żabka Future.

Czytaj też: Telefony z serii Galaxy S22 będą mniejsze od Galaxy S21

Pierwszy taki punk został otwarty na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Docelowo kolejne mają powstać w miejscach, w których nie ma możliwości otworzenia zwykłej Żabki. Według informacji kolejny taki sklep pojawi się w Warszawie.

Żappka Store to prawdziwa rewolucja w zakupach, bo właściwie wchodzimy do sklepu, wybieramy interesujące nas produkty i wychodzimy. A jak odbywa się płatność? Najpierw, zanim jeszcze wejdziemy do sklepu musimy mieć zainstalowaną aplikację Żappka z podpiętą do Żappka Play kartą płatniczą. Przed wejściem do takiego sklepu apka wygeneruje nam jednorazowy, przypisany do konkretnej placówki kod QR, który trzeba będzie zeskanować. Dopiero wtedy otworzą się drzwi.

Czytaj też: Android 12 zmieni tło w widżecie rozmowy na podstawie wiadomości

W środku nie musimy skanować żadnych kodów dzięki systemowi kamer rozpoznającym i sprawdzającym, które produkty kupujemy. System zaś, gdy tylko opuścimy sklep, ściągnie należność z naszej karty. W poznańskiej Żappka Store znajdziemy około 300 produktów, takich jak przekąski, napoje, słodycze, czy dania gotowe.