WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Pierwsze spojrzenie na odświeżenie modelu Skoda Karoq

Kojarzycie ten model? Może jesteście jego fanami, którzy czekali na stosowne odświeżenie? Tak czy inaczej, oto pierwszy rzut oka na prototyp zaktualizowanego Karoq Skody.

Skoda Karoq nadal wygląda, jak stosunkowo nowy kompaktowy crossover, ale na rynku jest już od trzech lat, kiedy to zadebiutował, jako zamiennik dla modelu Yeti. Przed nową generacją mamy jeszcze dobre 3/4 lata, więc w grę wchodzi tylko delikatne odświeżenie i najnowsze, pierwsze zdjęcia przedprodukcyjnej wersji tylko potwierdzają, że mogą to być naprawdę bardzo delikatne zmiany.

Serwis Motor1 wziął więc łapki lupę i zaczął poszukiwania. Wynik? Najwidoczniej jedyna zmiana sprowadza się do maskownicy na przodzie, która ma nieco inny projekt z poprawionymi pionowymi listwami. Jednak nic nie wyklucza złudzenia ze względu na zastosowany kamuflaż.

Sensowne byłoby, gdyby facelifting Karoq zyskał opcjonalne matrycowe reflektory LED, jak Octavia i Superb w nowej generacji. Wtedy przynajmniej opcjonalne dodatki zwiększyłyby atrakcyjność odświeżenia, bo nawet patrząc na tyłek nowego Karoqa, trudno dostrzec jakiekolwiek zmiany. Nawet w kwestii wnętrza, które swoją drogą nie zostało w ogóle zakamuflowane.

Czytaj też: Sportowy charakter i szereg ulepszeń w nowym Lexus IS 2021

Liczymy jednocześnie na nowości pod maską, bo prototyp nie bez powodu jeździ z przyczepką. Ciągle tylko spalinowe układy, a może premiera hybrydy? Zważywszy na konkurencje nie byłoby to głupim pomysłem, ale okaże się to zapewne gdzieś w 2021 roku, kiedy to Skoda ujawni swojego nowego Karoqa.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News