Reklama
aplikuj.pl

Pierwsze Volkswageny Caddy California z Poznania

Pierwsze Volkswageny Caddy California z Poznania, Caddy California, Volkswagen Caddy California, VW Caddy California

Dnia 29 stycznia bieżącego roku z linii produkcyjnej zakładów Volkswagen Poznań zjechały pierwsze Volkswageny Caddy California.

Pierwsze Volkswageny Caddy California z Polski

Ruszenie z seryjną produkcją oznacza jedno – w tym roku pola kempingowe ozdobi więcej kompaktowych kamperów Volkswagen. Caddy California nowej generacji bazuje na równie nowej platformie MQB, a jego projekt został gruntownie i dokładnie przemyślany. Wszystko po to, aby stworzyć perfekcyjne połączenie kompaktowego vana i inteligentnie zaprojektowanego kampera.

Czytaj też: Tańszy Volkswagen ID.3 Pure Performance już dostępny w Polsce
Czytaj też: Spójrzcie na odświeżenie Volkswagena Polo 2022
Czytaj też: Volkswagen Arteon eHybrid i R już dostępny

Samochód od początku do końca produkowany jest w Polsce. Budowa samego pojazdu odbywa się w fabryce w Poznaniu, a montaż kempingowego wyposażenia w zakładzie Zabudów Specjalnych w Swarzędzu. Co ważne, z opcjonalną mini kuchnią na pokładzie, Caddy California został homologowany jako pełnoprawny samochód kempingowy.

Jak czytamy w ogłoszeniu, inne praktyczne dodatki w Caddy California e to m.in. siatki przeciw owadom na drzwi kierowcy i pasażera, system oświetlenia wewnętrznego z płynnie przyciemnianymi diodowymi lampkami emitującymi światło o barwie ciepłej bieli, dwa krzesła kempingowe i stół kempingowy, które można szybko schować pod łóżkiem oraz praktyczny system toreb do przechowywania, które mogą pomieścić przedmioty o wadze do pięciu kilogramów.

Z nowym Caddy California zamówić można też opcjonalny system namiotowy, który można łatwo połączyć z samochodem, tworząc jedną, dużą kempingową przestrzeń. Akcesoryjny namiot może być również używany oddzielnie, bez połączenia z autem. W razie potrzeby namiot można powiększyć poprzez dodanie kabiny sypialnej. W taki sposób tworzy się wystarczająco dużo miejsca dla rodziny i całego wyposażenia kempingowego.

Czytaj też: Samochód Volkswagen Trinity choć rewolucyjny, ma też być tani
Czytaj też: Kiedy zadebiutuje Volkswagen ID.5 oraz ID.4 GTX?
Czytaj też: Elektryzujący sukces Volkswagena w 2020 roku

Po stronie napędu opowiadają się nowe turbo diesle TDI, które są ponoć zrównoważone środowiskowo, dzięki podwójnemu katalizatorowi SCR i podwójnemu wtryskowi AdBlue. Na początku silniki TDI są dostępne w dwóch wersjach mocy: 75 KM i 122 KM, a napęd 4Motion, porzucający napęd tylko na przednią oś jest opcją.