Reklama
aplikuj.pl

Elektryzujący sukces Volkswagena w 2020 roku

elektryczny samochód, Wedle badania jeśli kupisz elektryczny samochód,

W 2020 roku elektryzujący sukces Volkswagena potwierdzają cyferki, według których marka Volkswagen trzykrotnie zwiększyła sprzedaż samochodów elektrycznych.

Elektryzujący sukces Volkswagena 2020

Mimo niełatwej sytuacji na rynku motoryzacyjnym, Volkswagen dostarczył klientom na świecie łącznie 5328000 samochodów z różnymi rodzajami napędu, co w porównaniu z 2019 rokiem równa się z 15% spadkiem. Jednak i tak 2020 rok okazał się przełomowy dla elektromobilności.

Czytaj też: Spójrzcie na odświeżenie Volkswagena Polo 2022
Czytaj też: Volkswagen Arteon eHybrid i R już dostępny
Czytaj też: 
Tańsze elektryczne samochody Volkswagena już rozwijane

Potwierdza to fakt, że marka Volkswagen Samochody Osobowe zwiększyła na świecie dostawy aut elektrycznych o 197%, a łącznie hybrydowych typu plug-in i elektrycznych o 158%. Wśród tych statystyk wyróżnia się ID.3, który okazała się najpopularniejszym EV na rynku ze sprzedanymi 56500 egzemplarzami.

Volkswagen ID.3 1ST, VW ID3, dostawy VW ID3, Volkswagen ID 3

Czytaj też: Volkswagen w Polsce z sukcesem. Udziały na rynku rosną
Czytaj też: Najtańszy elektryczny Volkswagen ID.1 da początek EV Skody?
Czytaj też: 
Ceny Volkswagena Tiguan R w Polsce

ID.3 należał w grudniu do najpopularniejszych modeli typu BEV w Finlandii, Słowenii i Norwegii. W Szwecji był w grudniu najchętniej kupowanym samochodem w ogóle, niezależnie od rodzaju napędu. W Niderlandach i Niemczech marka Volkswagen w całym 2020 roku zajęła pierwszą pozycję w rankingu sprzedaży elektrycznych aut typu BEV – w Niemczech udział w rynku samochodów tej kategorii wyniósł 23,8%, a w Niderlandach 23 procent.