Reklama
aplikuj.pl

Oto Levorg. Nowe kombi Subaru na 2021 rok

Druga generacja kombi Levorg już tu jest, czerpiąc swoją genezę ze słów LEgacy, reVOlution i touRinG. Co przygotowało dla nas Subaru w tym rodzinnym cacku?

Choć wygląd zewnętrzny może sprawiać wrażenie, że mamy do czynienia z liftingiem Levorga pierwszej generacji z 2014 roku, to w rzeczywistości jest to całkowicie nowy samochód. Jeździ na platformie Subaru Global i wykorzystuje nowo opracowany czterocylindrowy silnik benzynowy typu bokser o pojemności 1,8 litra z turbodoładowaniem. Wyciska z siebie 174 koni mechanicznych i 300 Nm momentu obrotowego.

W środku z kolei najbardziej przyciągającym wzrok elementem jest z pewnością wertykalny 11,6-calowy ekran dotykowy systemu multimedialnego, któremu towarzyszy 12,3-calowy, w pełni cyfrowy zestaw wskaźników. Wewnętrzne lusterko wsteczne również jest odmianą cyfrową (via Motor1).

Czytaj też: Najszybciej ładujący się samochód elektryczny, czyli sedan Lucid Air

Odnowiony Levorg powinien być bardziej obszerny w środku ze względu na zwiększoną powierzchnię.

Jest o 65 mm dłuższy niż wcześniej (teraz jego długość sięga 4755 mm), a rozstaw osi rozciągnięto o 20 mm do całych 2670 mm. Otwierana elektronicznie klapa bagażnika oferuje z kolei przestrzeń bagażową rzędu 561 litrów, czyli 72 litrów więcej niż dotychczas.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News