Reklama

Pierwszy Half-Life w VR – fan tworzy ambitny port

Pierwszy Half-Life w VR. Jeden fan gry postanowił przeportować produkcję na nowy sprzęt.

Pierwszy Half-Life był świetnym tytułem. A co jeśli mielibyście go zagrać jeszcze raz, ale teraz naprawdę będąc w świecie gry? Cóż, jeśli macie pod ręką gogle Oculusa, to będzie to wkrótce możliwe. Pewien fan portuje właśnie grę na sprzęt Facebooka.

Czytaj też: Nowy Stronghold doczeka się zmian w zachowaniu wojsk

Po prostu zobaczcie poniższe nagranie. DrBeef_Idn (ksywka z Reddita) hobbystycznie portuje starsze gry pod nowe gogle wirtualnej rzeczywistości. Tym razem postanowił przenieść on pierwszego Half-Life’a na Oculusa Quest. Są to gogle, które nie wymagają komputera, więc ich moc obliczeniowa nie jest jakoś wybitnie duża, ale za to do tego typu gier wystarczą.

To nie pierwsza taka próba DrBeef_Idn. Już wcześniej publikował on filmiki ze swoich portów, które będzie można pobrać na hełmy VR. Poniżej, np. Quake odpalony również na Oculus Quest

Jeśli chodzi o samego Half-Life na VR – autor zapowiada, że będzie on dostępny wkrótce. Nic więcej jednak nie zdradza. Jeśli w materiale wideo zwróciliście uwagę na problemy z dźwiękiem, to podobno w samej grze już one nie występują. Problemem podczas nagrywania okazał się po prostu jeden z programów.

Czytaj też: Maska z ledami w kolekcjonerce Watch Dogs Legion

Źródło: uploadvr.com