Reklama
aplikuj.pl

Pierwszy kolorowy czytnik z 7,8-calowym wyświetlaczem Kaleido E Ink

Pierwszy kolorowy czytnik, Kaleido E Ink

Firma PocketBook ujawniła właśnie InkPad Color, a to wyjątkowy, bo pierwszy kolorowy czytnik na rynku z 7,8-calowym wyświetlaczem Kaleido E Ink.

Pierwszy kolorowy czytnik z tak wielkim wyświetlaczem E Ink

Należy to podkreślić i to nie raz, że ten czytnik jest nazywany wyjątkowym pierwszym tylko przez panel firmy E Ink. Na rynku są już bowiem kolorowe czytniki, ale ważący 225 gramów InkPad Color o wymiarach 195×136,5×8 mm jest tym pierwszym, kiedy sięgnął po tak okazałe, uznane rozwiązania firmy E Ink.

Czytaj też: Recenzja LEGO Vidiyo – trochę nowość, trochę TikTok
Czytaj też: Jak działają przełączniki optyczne w klawiaturach?
Czytaj też: Opóźnione gry, na które dalej czekamy

Najnowszy czytnik PocketBook posiada bowiem nie 6-calowy wyświetlacz (jak jego poprzednik), aa pierwszy zastosowany w czytniku 7,8-calowy wyświetlacz z technologią Kaleido firmy E Ink. Składa się na niego matryca TFT, opatentowana warstw E Ink, filtr koloru i arkusz ochronny. Tak też uzyskało się rozdzielczość 1404×1872 na 16-poziomach skali szarości i 468×624 w 4096 kolorach.

Wyraźne nawet w ostrym świetle wyświetlacze E Ink pobierają bardzo mało energii, dlatego wbudowany w InkPad Color akumulator o pojemności 2900 mAh po naładowaniu poprzez USB-C wystarcza nawet na miesiąc regularnego użytkowania. Model ten ponadto obsługuje 19 formatów książek i cztery formaty graficzne, a także może odtwarzać dźwięk swoim głośnikiem albo poprzez Bluetooth.

Czytaj też: Nadchodzi przełom podkręcania procesorów Ryzen
Czytaj też: Kafejki internatowe przechodzą na kopanie kryptowalut
Czytaj też:
Test żarówek WiZ – tani sposób na kolorowe oświetlenie

Tradycyjnie PocketBook postawił na wariant Linuxa do napędzenia InkPad Color, którego zasila dodatkowo dwurdzeniowy procesor z obsługą 1 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej oraz gniazdo kart microSD i łączność Wi-Fi. Cena? 329 dolarów.