Reklama
aplikuj.pl

Pilot Samsung ładowany z energii słonecznej. Ale USB też posiada

pilot samsung

Jaki jest pilot Samsung? Zwykły? Wkrótce się to zmieni, bo firma zamierza pozbyć się baterii.

Od 2021 roku pilot do dużej części telewizorów NEO QLED i Lifestyle będzie zasilany energią słoneczną. Po co? Według Samsunga pozwoli to wyeliminować szkodliwe dla środowiska odpady oraz przełoży się na wygodę użytkowania.

Czytaj też: Philips prezentuje nowy monitor 4K 288E2UAE
Czytaj też: Huawei P50 Pro z Kirinem 9000? To ja czekam!
Czytaj też: vivo X60 Pro+ to bestia. Dajcie go do Europy!

Pilot Samsung – nie(zwykły)

Oznacza to, że nie będziemy do niego potrzebować baterii, a ładowanie odbywać się będzie za pomocą oświetlenia wewnętrznego, światła naturalnego lub przez port USB.

Jakie dane przedstawia Samsung? Ich zdaniem pozwoli to wyeliminować produkcję elektrośmieci, pochodzących z ok. 99 milionów baterii typu AAA, które zostałyby użyte od obsługi pilotów. Brak baterii łączy się także z wygodą użytkowania oraz oszczędnością pieniędzy.

Czytaj też: Iran wykrył okręt podwodny USA i to wcale nie coś normalnego
Czytaj też: Elektryczny skuter wodny Cyberjet sięga do Cybertrucka
Czytaj też: Jaką specyfikację ma Vivo Y31?

Samsung będzie projektował także ekologiczne opakowania. Program „Ekoopakowanie” zostanie w tym roku rozszerzony na wszystkie modele telewizorów Lifestyle’owych z 2021 r. i większość tegorocznej linii Neo QLED, które zapowiedziano na targach CES 2021. To zrównoważone rozwiązanie pozwala za pomocą upcyklingu przetwarzać rokrocznie do 200 000 ton pudeł z tektury falistej. Natomiast ograniczenie tekstu i grafiki na opakowaniach pozwali wyeliminować farbę drukarską na bazie oleju, której zwykle używa się do druku barwnego na pudłach od telewizorów, co pozwoli dodatkowo zmniejszyć ilość odpadów.