Reklama
aplikuj.pl

Planszowe Kingdom Come Deliverance hitem, jak growy odpowiednik

kingdom come deliverance

Kingdom Come Deliverance jako gra planszowa? Jeśli ktoś się zastanawia, czy to się może udać, to odpowiedź jest prosta. Tytuł już teraz znalazł dwa razy więcej nabywców, niż potrzebował.

Moje mieszane relacje z Kingdom Come Deliverance

Z Kingdom Come Deliverance nie do końca się lubimy. Na tytuł czekałem od jego pierwszego ogłoszenia w serwisie Kickstarter, gdzie reklamowano go rzeczami, które w grze ostatecznie się nie pojawiły. Wielkie bitwy w stylu Mount and Blade może i wyparowały z gry, ale wciąż, gdy już było wiadomo, co naprawdę będzie w produkcji na premierę – miałem ochotę w nią zagrać.

Czytaj też: Co pogrążyło Battlefield 2042? Producent szczerze analizuje porażkę

Problem jednak w tym, że deweloperzy z Czech rzucili się na CryEngine, który fatalnie działał na poprzedniej generacji konsol. Kingdom Come Deliverance przechodziłem zatem na PlayStation 4 i była to mordęga. To było jak granie w niemalże idealny tytuł, który co chwilę się rozsypywał pod względem spraw technicznych. Płynność na poziomie pokazu slajdów podczas starć, niewczytujące się tekstury, zacinające questy. Cyberpunk 2077 na premierę działał na poprzednich konsolach lepiej, niż Kingdom Come Deliverance. Było tak źle. Tymczasem moi znajomi z PlayStation 4 Pro czy Xbox One X nie mogli się nachwalić produkcji, która „przecież działa idealnie”. Na kontynuację produkcji zatem czekam, ale tym razem sprawdzę dziesiątki nagrań na YouTube i przyjrzę się każdej klatce, aby nie okazało się, że optymalizacja znów wymaga grania na jakimś PlayStation 5 Pro czy innym Xboxie Series XL.

Tymczasem jednak twórcy gry postanowili przygotować kolejny „port” Kingdom Come Deliverance. Gra trafi na stoły! Fani planszówek najwidoczniej już teraz nie mogą się doczekać. W momencie pisania tego wpisu, gra osiągnęła poziom 205 procent zbiórki w serwisie Kickstarter.

Kingdom Come Deliverance – gra planszowa

Kingdom Come: Deliverance – The Board Game to oparte na współpracy RPG dla 1 do 4 graczy, które przeniesie cię do piętnastowiecznych Czech. To wciągająca historia z realistyczną grą aktorów głosowych, wciągającą atmosferą i systemem budowania postaci opartym na zasadzie „jesteś tym, co robisz”.

Czytaj też: Rockstar przerywa milczenie. Firma rozczarowana wyciekiem GTA 6

Wybieraj spośród 4 różnych postaci, każda z innymi statystykami i atrybutami, a następnie podnoś ich poziom. Znajduj, kupuj i dziel się łupami, które wspierają cię w śmiertelnej misji zbierania kluczowych informacji o wojnie, która określi wiarę całego narodu! Gra oferuje rozmaite kampanie z różnymi przygodami, a każdą z nich można śledzić przez dołączoną aplikację mobilną, która dba o rozgrywkę, dzięki czemu gracze mogą skoncentrować się na swoich zadaniach. Żadnej magii, żadnych smoków, tylko stare dobre Kingdom Come: Deliverance… ale na planszy.

Twórcy przedstawiają następujące cechy gry:

  • Skoncentruj się na autentyczności historycznej i opowiadaniu historii
  • Rozległa, wciągająca narracja oraz żywy świat
  • Oparci na sztucznej inteligencji NPCe do interakcji i unikalny system walki, gdy sprawy przybiorą zły obrót
  • Zarządzany apką „mistrz gry”, aby łatwiej śledzić rozgrywkę i skoncentrować się na planszy
  • Adaptujące się dźwięki i pełna narracja głosowa w różnych językach
  • 210 przedmiotów, 108 perków, 50 unikalnych NPCów, 4 grywalne postaci i 1 „niewidzialna” apka