Reklama
aplikuj.pl

Plany Grupy Volkswagen na 2021 rok

Volkswagen ID Buzz, render Volkswagen ID Buzz, ID Buzz,

Po zakończonej konferencji medialnej i prawie 400-stronnicowym dokumencie PDF wiemy, jakie są Plany Grupy Volkswagen na bieżący rok.

Plany Grupy Volkswagen

Zacznijmy może od rosnącej rodziny elektrycznych modeli ID. Wiemy, że w tym jeszcze roku zadebiutuje kompaktowy SUV coupe w Europie, ID.4 Crozz, ID.4 X oraz ID.6 w Chinach. Od marki Volkswagen możemy też się spodziewać Tiguana w Indiach, Taosa w obu Amerykach i modelu Tarek w Rosji.

Pierwsze spojrzenie na Volkswagena ID.6, Volkswagena ID.6, spojrzenie na Volkswagena ID.6, Volkswagen ID.6
ID.6

Czytaj też: Czy kultowe modele Volkswagena przetrwają? Co z Golfem, czy Passatem?

Należąca do Grupy Volkswagen Skoda szykuje się do debiutu modelu Fabia nowej generacji, poddania liftingowi Kodiaqa, czy zaprezentowania małego crossovera Kushaq w Indiach. Nieoficjalnie wspomina się też o wydaniu Enyaq GT.

Zwiastun Skoda Fabia nowej generacji, Skoda Fabia nowej generacji
Skoda Fabia

Lamborghini nieco rozczarowuje, bo dokument wspominał tylko o już ujawnionym Huracan STO, ale na szczęście Bugatti nadrabia te braki, jako że jeszcze w tym roku poznamy nowy wariant Chirona. Bentley z kolei planuje wprowadzenie hybrydowej wersji plug-in Bentayga wraz z zelektryfikowanym Continental GT lub Flying Spur.

Czytaj też: Elektryczny Volkswagen ID.6 zakazanym owocem w Europie

Porsche Macan EV, macan EV, render Macan EV, elektryczny Macan

W kwestii Porsche teraz możemy wyczekiwać aktualizacji SUVa Macan w postaci najpewniej wersji elektrycznej, jak również nowych modeli 911. Podsumowanie można skończyć na Audi, jako że do niedawno ujawnionego sedana E-Tron GT dołączy nadchodzący Q4 E-Tron i Q5 Sportback wraz z wersją PHEV Q5.