Przeniesienie numeru do Play załatwisz na poczcie

Przeniesienie numeru do Play załatwisz na poczcie

Sieć Play postanowiła na bardzo ciekawy kierunek rozwoju. Numer do Fioletowych można teraz przenieść w placówce Poczty Polskiej.

Idzie Play na pocztę…

Sieci Play w urzędach pocztowych jest coraz więcej. Już teraz można tam doładować konto numeru na kartę lub zarejestrować kartę SIM. Teraz do tych usług dochodzi również przeniesienie numeru.

Proces MNP można zrealizować w ponad 4500 placówkach Poczty Polskiej w całym kraju.

Standardowe procedury przeniesienia

Do przeniesienia numeru niezbędne będzie posiadanie dowodu osobistego, a w przypadku cudzoziemca paszport, karta stałego pobytu lub dowód honorowany na terenie Unii Europejskiej.

Oprócz danych osobowych – imienia, nazwiska i numeru PESEL, w trakcie przenoszenia można też poda adres e-mail, na który może być przesłane potwierdzenie przeniesienia numeru.

Numery na kartę można przenieść w trybie na kolejny dzień, natomiast numeru abonamentowe lub Mix po zakończeniu trwania umowy u obecnego operatora. Choć Play tego nie zaznacza w komunikacie, trzeba też pamiętać o zachowaniu okresu wypowiedzenia umowy, zależnego od obecnej sieci.

Bonusy za przeniesienie numeru

Osoby przenoszące numeru mogą liczyć na dodatkowe bonusy. To pakiet składający się z 20 GB Internetu, 200 zł na rozmowy i SMS-y, a całość jest ważna przez 60 dni. Można go uruchomić kodem *11*340*1#.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News