WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

PlayStation 5 mocniejsze od Xbox Scarlett. Microsoft ulepsza swoją konsolę

PlayStation 5 okazuje się być najmocniejszą konsolą przyszłej generacji. Przynajmniej na razie.

Pojawiają się kolejne przecieki na temat przyszłej generacji konsol. Jak się okazuje, porównując aktualne devkity, wychodzi na to, że to PlayStation 5 jest mocniejszą konsolą. Aby było zabawniej – przypomnijmy, że MS planował początkowo wydać również słabszą wersję swojego sprzętu, która to miała konkurować z PlayStation 5, a tutaj mocniejsza nie daje rady.

Gryzie się to jednak z wcześniejszymi plotkami na temat tego, że główny inżynier PlayStation 5 Mark Cerny miał jakoby podjąć decyzję o tym, że konsola nie będzie lepsza od konkurencji i to sprytne rozwiązania pozwolą jej utrzymywać tempo tuż za Xboksem Scarlett.

Przecieki zawierają jednak więcej informacji. Informator podaje, że devkit Sony jest już na bardziej zaawansowanym etapie prac. Deweloperski sprzęt ma zbliżać się do swojej konsumenckiej edycji i zawiera już wiele poprawek. Microsoft podobno jeszcze nie przysyłał ulepszonych devkitów Xbox Scarlett, przez co konsola jest w tyle.

Microsoft ma jednak szansę ostatecznie stać się liderem wydajnościowym przyszłej generacji ponieważ oprócz dalszego ulepszenia devkita, pracuje też nad poprawkami do DirectX, które powinny znacząco wpłynąć na ostateczne działanie gier.

ŹRÓDŁO: wccftech